Zabili počasni gol

VIDEO Poraz na povratku u prvoligaško društvo: Istra potopila Dragovoljac u prvom poluvremenu

U posljednjem susretu 1. kola HT Prve lige Istra je pobijedila Hrvatski dragovoljac.

U posljednjoj utakmici 1. kola HT Prve lige Istra 1961 je svladala povratnika u prvoligaško društvo Hrvatski dragovoljac s uvjerljivih 3:1 (3:0).

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu kada je Istra 1961 povela s 3:0 s dva gola Bandea (10, 16) i jednim Matića (45+3).

Poraz gostiju ublažio je Veljača (90+3).

Domaći su u vodstvo stigli nakon što je Bande izbjegao zamku zaleđa, zatim prevario svog čuvara Majstorovića i pogodio donji kut ne najbolje postavljenog Šubarića.

Prvi Bandeov pogodak:

Taj je pogodak provjeravan nekoliko minuta pomoću VAR-a, no na kraju je sudac Zebec ipak pokazao na centar.

Nedugo po nastavku domaći su odlično kombinirali po desnoj strani, Iličićev udarac je blokiran, no akciju je dobro pratio Bande i atraktivnim udarcem pospremio odbijanac u mrežu.

Bandeov pogodak za povećanje vodstva:

Na 3:0 povisio je Matić u trećoj minuti nadoknade prvog dijela udarcem glavom nakon Mlinareva ubačaja.

Matićev pogodak na kraju poluvremena:

U nastavku su gosti uspjeli tek ublažiti poraz nakon lijepog prodora i preciznog Veljačina udarca u sudačkoj nadoknadi.