Katastrofalna serija

Hajduk izgubio i četvrti put u zadnjih pet utakmica: Osijek slavio na Poljudu!

Osijek je na Poljudu napravio veliki korak prema osvajanju drugog mjesta u Hrvatski Telekom Prvoj ligi.

U 33. kolu HNL-a na Poljudu je Osijek s 1:0 svladao Hajduk i eliminirao ga iz utrke za drugo mjesto koje će voditi u kvalifikacije Lige prvaka.

Pitanje pobjednika odlučio je Petar Bočkaj golom u 15. minuti utakmice.

Bila je to utakmica u kojoj Hajduk nakon serije loših rezultata nije imao pravo na novi poraz ukoliko želi do drugog mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Bodovi su bili iznimno važni i za Osijek, koji se također bori za titulu doprvaka.

Na koncu slavili su gosti približivši se drugoplasiranoj Lokomotivi na bod zaostatka, dok je Hajduk praktički ostao bez izgleda. Lokomotiva mu sada bježi velikih šest bodova.

Osijek je poveo iz prve opasnosti pred golom Hajduka. Bočkaj je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane, na loptu je glavom krenuo Lončar koji je ipak, nije uspio skrenuti ka vratima. No, lopta je završila na desnoj vratnici od koje se odbila u mrežu.

Samo četiri minute kasnije moglo je biti 2:0. Pucao je, vrlo snažno i precizno, Bočkaj s ruba kaznenog prostora, Posavec kratko odbio loptu do potpuno samog Špoljarića koji sa svega nekoliko metara prebacuje vrata.

Hajduk je svoju prvu pravu priliku dočekao u 31. minuti. Ubacio je Brnić, a Eduok glavom od zemlje pogodio okvir gola.

U nastavku susreta Hajduk je dominirao, ali bez pravih prilika, dok su gosti prijetili iz kontri.