Izravno iz kornera

Dinamo teškom mukom slavio u Bijelom Brdu: Oršić postigao fantastičan gol za pobjedu, vratar Modrih teško kiksao

Dinamo je pobijedio BSK u Bijelom Brdu 3:2 i plasirao se u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa…

Dinamo se u srijedu plasirao u četvrtfinale Hrvatskog kupa nakon što je na gostovanju u Bijelom Brdu uz dosta muke svladao trenutačno vodeću momčad druge lige BSK sa 3-2.

Zagrebački klub vrlo brzo dolazi u vodstvo, već u drugoj minuti susreta, a strijelac je Amer Gojak. BSK međutim izjednačuje ju 33. minuti nakon što je Gbane zabio gol glavom. Dvije minute kasnije, Čikvar nakon greške vratar Zagorca zabija za 2-1 za BSK. Vratar Dinama izašao je s gola, ali je promašio loptu.

Dinamo ipak dolazi do izjednačenja u 39. minuti zahvaljujući Komnenu Andriću, a pobjedu i plasman u četvrtfinale donosi mu u 71. minuti Oršić koji je iz kornera pogodio suparnički gol.

Gorica prošla dalje

Velika Gorica također je osigurala plasman u četvrtfinale Hrvatskog kupa nakon što je u osmini finala izbacila Mladost ždralove sa 2-0.

Golove za velikogoričku momčad zabili su Vlatko Stojanovski u 41. minuti i Martin Šroler u 60.

Istra teško protiv Rudara

Nogometaši Istre 1961 izborili su plasman u četvrtfinale Hrvatskog kupa nakon što su u susretu osmine finala u Labinu pobijedili Rudar a 3-2.

Bio je to lokalni derbi, a pobjeda je pripala gostima iz Pule premda je domaćin pružio sjajan otpor.

Istra je povela u 6. minuti golom Drena Belje, no trećeligaš je okrenuo rezultat golovima Tine Licula (32) i Lorenza Boucauxa (52).

Beljo je svojim drugom golom izjednačio u 70. minuti, a pobjedu gostima donio je Serder Serderov sedam minuta kasnije.

Lokomotiva slavila u Varaždinu

Lokomotiva je u odličnom susretu na gostovanju pobijedila Varaždin sa 3-2. Zanimljivo, bila je to već četvrta utakmica Lokomotive u proteklih 10 dana.

Lokosi su vodili 1-0, 2-1 i 3-2, domaćin se dva puta vraćao, ali ne i treći put.

Za goste su zabili Aliyu Bravo (6), Josip Pivarić (27-11m) i Kačevenda (72), dok su za Varaždin bili strijelci Marko Stolnik (23) i Igor Postonjski (47-11m).

Jučer su plasman u četvrtfinale Hrvatskog kupa izborili Hajduk, Osijek i Slaven Belupo.

Hrvatski nogometni kup, osmina finala:

Šibenik - Slaven Belupo 1-1, jedanaesterci 4-6 (Ćurić 90+2-11m / Krstanović 68-11m)
Rudeš - Osijek 0-2 (Fiolić 55, Mierez 71)
Belišće - Hajduk 1-5 (Anočić 5 / Livaja 4, 56, 68, Ljubičić 35, 58)

Srijeda:
BSK - Dinamo 2-3 (Gbane 33, Čikvar 35/ Gojak 2, Andrić 39, Oršić 71)
Gorica - Mladost Ždralovi 2-0 (Stojanovski 41, Šroler 60)
Rudar Labin - Istra 1961 2-3 (Licul 32, Boucaux 52 / Beljo 6, 70, Serderov 77)
Varaždin - Lokomotiva 2-3 (Stolnik 23, Postonjski 47-11m / Bravo 6, Pivarić 27-11m, Kačevenda 72)