Minimalno, ali slatko

Senzacija na Rujevici: Istra 1961 prvi put u svojoj povijesti pobijedila Rijeku u gostima

Nogometaši Rijeke i Istre 1961 odigrali su 0:1 na Rujevici. Gosti iz Pule prvi put u svojoj povijesti slavili su protiv današnjeg suparnika na domaćem terenu.

Nogometaši Rijeke i Istre 1961 odigrali su 0:1 u 15. kolu Supersport HNL-a. Gosti iz Pule prvi put u svojoj povijesti nose sva tri boda iz Rijeke - s Rujevice ili Kantride.

Pogodak odluke u "Derbiju della Učka" zabio je Ante Erceg u 64. minuti.

Bila je to skromna nogometna predstava s jednom golom, vrlo malo prilika i devet žutih kartona.

gol expired Oproštaj od Gradskog vrta u stilu: Mierez šokirao Dinamo, Ivušić pokazao zašto Dalić računa na njega divider

U prvom poluvremenu nismo vidjeli previše od nogometa. Bezidejna Rijeka se mučila, dok su se gosti orijentirali na obranu svog gola. Njaviše posla imao je sudac Dario Bel koji je pokazao pet žutih kartona. Kako se u prvih 45 minuta igralo na Rujevici možda i najbolje oslikava podatak kako je tek u 42. minuti zabilježen prvi udarac u okvir gola, Erceg je snažno opalio sa dvadesetak metara, ali ravno u domaćeg vratara Labrovića.

Erceg za povijest

U 64. minuti napokon smo vidjeli i pogodak. Luka Hujber je sjajno podvalio iza zadnje linije domaćina do Ante Ercega koji je zaobišao Labrovića i zabio svoj šesti gol ove sezone za vodstvo gostiju iz Pule.

Rijeka je mogla do izjednačenja u 72. minuti, Vrančić je ubacio, a Obregon pucao glavom, ali pored gola. Domaćin je odličnu priliku imao i u 83. minuti, Vučkić je pucao glavom, ali je Majkić sjajno obranio. Samo dvije minute kasnije Obregon je mogao zabiti za 1-1, ali je loše reagirao.

Indira Levak VIDEO Indira upala Varaždincima u autobus i napravila "raspašoj": Pogledajte kako je sve počelo divider

Do kraja susreta Rijeka je pritiskala, ali bez ikakvog učinka i Puljani su prvi put u povijesti slavili u Rijeci.

U subotu se još sastaju Osijek i Dinamo, a u nedjelju su na rasporedu utakmice Lokomotiva - Hajduk, te Gorica - Slaven Belupo.

Istra se ovom pobjedom učvrstila na šestoj poziciji sa 17 bodova, dok je Rijeka ostala na devetoj poziciji sa 12 bodova, šest više od "fenjeraša" Gorice koja ima i susret manje.

gol expired Trener Hajduka uoči Lokomotive: Samo tri boda su opcija, vraća se Kalinić" divider

Na vrhu je Dinamo sa 25 bodova ispred Hajduka (34) i Osijeka (24).