Drmić opet zabio

VIDEO Rijeka uvjerljivo slavila i došla na bod od vodećeg Dinama: Tomić prelomio utakmicu izmjenama

Nogometaši Rijeke upisali su visoku pobjede protiv Slaven Belupa u 26. kolu Prve HNL na Rujevici.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Slaven Belupo s uvjerljivih 3:0 u susretu 26. kola Prve HNL na Rujevici.

Haris Vučkić je u 55. minuti doveo Rijeku u vodstvo. Za 2:0 loptu je u mrežu poslao riječki kapetan i najbolji strijelac Josip Drmić, a konačnih 3:0 postavio je Adam Gnezda Čerin u 78. minuti.

Slaven Belupo dominirao u prvom poluvremenu

Riječani su opasno živjeli u prvom poluvremenu u kojem su Koprivničani bili bolja momčad i samo zahvaljujući domaćem vrataru Nediljku Labroviću nisu uspjeli doći do vodstva.

Već u prvoj minuti je riječki vratar dobio dvoboj protiv Bogojevića, a potom je u šestoj minuti obranio udaraca Solde glavom.

gol expired Kopić najavio derbi u Splitu i poručio: "Petković je bio pod opravdanim kritikama, ali..." divider

U devetoj minuti probao je Zapata, ali i to je Labrović obranio, baš kao što je to učinio i kad je u 44. minuti s ruba kaznenog prostora pucao Mihail Caimacov.

Gnezda Čerin preokrenuo tijek utakmice

Preokret u drugom poluvremenu donio je ulazak Adama Gnezde Čerina u 54. minuti. Već u prvoj akciji, slovenski veznjak je bio taj koji je dao odličnu loptu Domagoju Pavičiću na lijevu stranu kaznenog prostora. Ovaj se sjurio prema vratima, a onda vratio u sredinu, gdje Haris Vučkić nije imao problema pogoditi nebranjenu mrežu.

Pogodak Vučkića za vodstvo

U 70. minuti Gnezda Čerin je dobio loptu od Murića nakon kratkog dodavanja iz kuta. Slovenac je poslao loptu na visinu točke za kazneni udarac, gdje je na nju natrčao Josip Drmić i lakoćom svladao Ivana Šuška.

Drmić povećao vodstvo

Na kraju se Gnezda Čerin i sam upisao u strijelce u 78. minuti. Na ubačaj iz kuta s lijeve strane najviši u skoku bio je Krešić koji dobro puca glavom, ali Šušak brani. No, lopta se odbija na 10-ak metara ravno na nogu slovenskog veznjaka koji je iz prve šalje u mrežu.