Razmak ostao isti

Jadranski derbi bez pobjednika: Hajduku poništen gol, Posavec izludio Riječane

U najiščekivanijoj utakmici 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige nije bilo pogodaka.

U 21. kolu HNL-a na Rujevici su Rijeka i Hajduk odigrali 0:0 čime je razmak između ova dva kluba ostao isti - osam bodova.

Jadranski derbi protekao je bez pogodaka, ali ne i bez zanimljivih situacija.

U 14. minuti je Hajduku poništen zgoditak kojeg je postigao Hamza Barry. Ubacio je s lijeve strane Domagoj Bradarić, lopta je došla do Barryja koji ju je zakucao pod gredu, ali sudac Fran Jović signalizirao je raniji prekršaj Mije Caktaša.

Devet minuta kasnije Hajdukov vratar Josip Posavec sjajnom je obranom spriječio vodstvo Rijeke, nakon što je ubacio Zoran Kvržić, a pucao Jakov Puljić iz voleja s pet-šest metara.

I u nastavku je Posavec imao nekoliko kvalitetnih intervencija, a naročito se istaknuo u 53. minuti kada je Maxwell Acosty uputio odličan udarac s 18 metara - Posavec se vinuo zrakom i odbio loptu u korner.

Sve u svemu, remi je ovo kojim zadovoljnija može biti Rijeka jer je, u borbi za pozicije koje vode u Europu, zadržala prednost od osam bodova u odnosu na Hajduk.