velika obljetnica

Real slavio rutinski, ali ova pobjeda ipak će se pamtiti: Prvi u Španjolskoj s takvim ostvarenjem

Real Madrid obilježio je veliku obljetnicu.

Real Madrid je s 2:0 pobijedio Espanyol u 16. kolu Primere i privremeno preuzeo prvo mjesto ljestvice ispred Barcelone.

Real je na Santiago Bernabeu istrčao u neobičnim zelenim dresovima umjesto tradiconalnih domaćih bijelih. Nije to bila jedina zanimljivost koju vrijedi izdvojiti - pobjedom nad predzadnjom momčadi lige Real je došao do 1700. prvenstvene pobjede kao prvi klub kojem je to pošlo za rukom u povijesti španjolske Primere.

gol expired Velikani na liniji zbog Rakitićeva transfera: Posao propada zbog neugodne ozljede? divider

Kraljeve je u vodstvo doveo Raphael Varane, koji se u 37. minuti pridodao napadu i pogodio u maniri rasnog centarfora. Sve dvojbe riješio je Karim Benzema u 79. minuti.

Luka Modrić igrao je od 71. minute. Espanyol nije uspio doći do gola ni s igračem više - u 83. minuti Ferland Mendy dobio je drugi žuti karton.

Real je sada prvi s 34 boda, Barcelona ima 31 i utakmicu manje, koju u 20:30 igra na svom terenu protiv Mallorce.