pripremne utakmice

Sammir zabio Dinamu i "ukrao" im pobjedu, Hajduk razbio Mađare, Osijek srušio Nijemce

Dinamo i Hajduk odradili su testove na pripremama za nastavak sezone.

Dinamo, Hajduk i Osijek odigrali su prijateljske utakmice na pripremama uoči nastavka sezone Prve HNL.

Dinamo je u Rovinju protiv Lokomotive odigrao 1:1. Modri su poveli golom Josipa Šutala nakon kornera u 64. minuti, ali u 79. je izjednačio bivši igrač Dinama Sammir, koji je lijepo pospremio jedan ubačaj s desne strane.

U sastavu Dinama nije bilo Danija Olma, koji je promatrao utakmicu sa strane u društvu još nekoliko igrača. Bila je to prva Dinamova utakmica na pripremama.

gol expired Slovenija nastavila veliki pobjednički niz: Srušili Island na startu drugog kruga divider

Dinamo: Zagorac - Stojanović, Gvardiol, Perić, Moubandje - Đira - Hajrović, Majer, Čuže, Marin - Andrić (od 61. Krkalić - Moharrami, Šutalo, Kim, Leovac - Moro - Kadzior, Mišković, Gojak, Oršić - Gavranović. Trener. Nenad Bjelica

Lokomotiva: Grbić (od 46. Hendija) - Karačić, Mersinaj, Kolinger (od 46. Kovačić), Marković - Halilović, Petrak, Jakić - Kastrati (od 46. Maružin), Uzuni, Budimir (od 61. još su igrali: Hujber, Smoljo, Čeliković, Čokaj, Vojković, Sammir, Rakić, Tuci. Trener. Goran Tomić

Hajduk uvjerljiv u drugoj pripremnoj utakmici

Hajduk je u drugoj pripremnoj utakmici u turskom Beleku s 5:0 pobijedio mađarski Honved.

Mrežu Honveda načeo je već u 13. minuti Leon Kreković. Stanko Jurić je u 31. udarcem izvana povećao na 2:0, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor.

gol expired Transfer života bivšeg dinamovca: Napoli će ga platiti 14 milijuna eura divider

Samuel Eduok je u 72. glavom povisio na 3:0., a posljednja dva gola postigao je Mijo Caktaš. Najprije je u 78. iz slobodnog udarca s više od 20 metara pogodio gornji desni kut mađarskih vrata, da bi pola minute prije kraja iz blizine potvrdio visoku pripremnu pobjedu svoje momčadi.

Hajduk će sljedeću utakmicu igrati protiv Vardara u ponedjeljak 20. siječnja.

HAJDUK (3-4-1-2): Blažević (od 46. Ljubić) – Dellova (41. Ismajli), Bradarić (od 46. Vučur), Radić (o d69. Kalik) – Tahiraj (od 46. Juranović), Nejašmić (od 46. Jradi), Jurić (od 46. Hamza), Čolina (od 46. Jakoliš) – Blagaić (od 46. Caktaš) – Teklić (od 46. Edouk), Kreković (od 69. Delić). TRENER: Igor Tudor.

HONVED: Tujvel – Batik, Kamber, Lovrić – Uzoma, King, Bano-Szabo, Kesztyus, Aliji - Lanzafame, Moutari. Još su igrali u drugom poluvremenu: Berla, Cipf, Hidl, Kiš, Kukoč, Laszlo, Niba, Irimias). TRENER: Giuseppe Saninno.

Osijek srušio Nürnberg

Pobjedu u drugoj pripremnoj utakmici upisao je i Osijek, koji je s 2:0 pobijedio pobijedio 16. momčad 2. Bundeslige Nürnberg.

Strijelci za bijelo-plave bili su Ndockyt u 55. i Špoljarić iz penala u 62. minuti.

OSIJEK: Malenica, Škorić, Šutalo, Majstorović, Šorša Kleinheisler, Jugović, Bočkaj, Grezda, Marić, Mance. Još su igrali: Ivušić, Lončar, Todoroski, Talys, Kamenar, Pilj, Silva, Ndockyt, Marin, Špoljarić, Magdić, Beljo. Trener: Ivica Kulešević.

NURNBERG: Mathenia, Mavropanos, Margreitter, Sorg, Handwerker, Geis, Erras, Kerk, Ishak, Frey, Schleusener. Još su igrali: Lukse, Zrelak, Dovedan. Trener: Jenas Keller.