Remi u Liverpoolu

Leicesteru ide sjajno: Pobjedom u Londonu sačuvali treće mjesto

Ove nedjelje su odigrane dvije utakmice 11. kola engleske Premierlige.

Nogometaši Leicestera probili su se na treće mjesto engleskog prvenstva nakon što su na gostovanju pobijedili Crystal Palace sa 2:0, dok su Everton i Tottenham odigrali 1:1.

Lisice nisu bile tako visoko od sezone 2015./16. u kojoj su senzacionalno osvojile naslov prvaka.

Golove za Leicester zabili su Caglar Soyuncu u 57. minuti i Jamie Vardy u 88. minuti koji je postao prvi strijelac u Premierligi ove sezone koji je stigao do brojke od 10 golova.

U drugom susretu Everton i Tottenham su na Goodison Parku odigrali 1:1 nakon što je domaćin izjednačio u sedmoj minuti sudačke nadoknade golom Cenka Tosuna.

Tottenham je poveo u 63. minuti golom Delea Alija nakon velike pogreške domaćeg veznjaka Alexa Iwobija koji je poklonio gostima loptu.

U 79. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Son Heung-Min, a izjednačio je Cenk Tosun u sedmoj minuti nadoknade. Sudac Martin Atkinson je utakmicu zbog dvije provjere VAR-om produžio za čak 12 minuta.