VITORIA JE RAZBIJENA

Portugalski mediji šokirani Hajdukom: Svi hvale jednog igrača, a nije Livaja

Utakmica Hajduk - Vitoria s povećalom pratila i u Portugalu

Nogometaši Hajduka preokretom su došli do pobjede od 3:1 nad portugalskom Vitoriom u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, koja je odigrana na Poljudu pred 33.000 gledatelja.

Utakmica se s povećalom pratila i u Portugalu pa su tako brojni tamošnji mediji izvještavali o dvoboju na Poljudu. Svi su nekako iznenađeni igrom hrvatskog doprvaka, a puni su hvale za Filipa Krovinovića kojeg jako dobro poznaju.
Krovinović je bio igrač Rio Avea i slavne Benfice.

''Vitoria je vodila pa izgubila u Hrvatskoj'', stoji u naslovu portugalske televizije RTP.

gol expired VIDEO Golovi s Poljuda: Eurogol Portugalaca pa veliki preokret Hajduka, Krovinović čudesno probio Vitoriju! divider

''Filip Krovinović zapečatio sudbinu Vitorije protiv Hajduka. Krovinović je prekrasno zabio'', piše A Bola.

''Vitoria je imala vodstvo pa je poražena na Poljudu. Krovinović je maestralno pogodio'', dodaju portugalske novine O Jogo.

Iako je Hajduk bio bolja momčad većim dijelom utakmice, Portugalci su poveli u 61. minuti pogotkom Miguela Mage.

gol expired Dambrauskas nakon preokreta i pobjede: "Publika je zaslužna što nismo pali, a u Portugalu nas čeka jedna druga utakmica" divider

U 67. minuti Splićani su uspjeli izjednačiti, kad je Marko Livaja pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao Emir Sahiti i poslao ju u mrežu. U 75. minuti su Splićani došli do vodstva, a za 2:1 je pogodio Dario Melnjak. Potpuni preokret Hajduku je donio Filip Krovinović golom u 87. minuti.

Uzvratna utakmica u Guimaraesu na rasporedu je u srijedu, 10. kolovoza, s početkom u 18 sati.

Trent Alexander Arnold Dnevnik jednog fantazista (1): Red nervoze, red euforije i devet milijuna fanatika divider