protiv mrskog rivala

Veličanstveni pothvat Porta: S igračem manje zabili dva gola i osvojili kup

Nogometaši Porta odigrali su herojskih 60 minuta nakon što su u prvom poluvremenu, u situaciji kod 0:0, ostali s igračem manje.

Nogometaši Porta osvojili su portugalski Kup svladavši u finalu u Coimbri najvećeg suparnika Benficu s 2:1, a oba gola Porto je zabio s igračem manje.

Porto je stigao do dvostruke krune iako im je kod rezultata 0:0 isključen Luiz Diaz u 38. minuti, a potom je i njihov trener Sergio Conceincao također dobio crveni karton.

Junak dvoboja bio je kongoanski branič Chancel Mbemba s dva gola glavom, Carlos Vinicius je šest minuta prije kraja smanjio iz penala, a napadač Benfice Jota u sudačkoj nadoknadi pogodio vratnicu.

Portu je to 17. osvojeni kup, ali i prvi nakon 9 godina.

gol expired Devet sekundi, high-kick i laku noć: Brutalan završetak jednog od najboljih nokautera prvim udarcem u borbi divider