Leipzig melje

Kramarić postigao četvrti pogodak u sezoni, Hoffenheim ispustio pobjedu

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić drugo kolo u nizu upisao se među strijelce u njemačkom prvenstvu.

Nakon što je prošlog vikenda zabio za Hoffenheim u porazu od Mainza (1-5), Kramarić je postigao pogodak u remiju 1-1 protiv Fortune Dusseldorf.

"Krama" se upisao među strijelce već u šestoj minuti na asistenciju Floriana Grillitscha, a bio je to njegov četvrti pogodak ove sezone. Kada se već činilo kako će Hoffenheim upisati pobjedu u 88. minuti je izjednačio Rouwen Hennings.

Borussija Dortmund je na gostovanju pobijedila Herthu sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnja četiri susreta u svim natjecanjima.

Gosti su poveli sa 2-0 nakon svega 17 minuta igre, a strijelci su bili Jadon Sancho (15) i Thorgana Hazarda (17). Hertha je smanjila u 34. minuti preko Vladimira Daride, a Borussija je u posljednjim trenucima prvog dijela ostala s igračem manje nakon što je isključen Mats Hummels, no u nastavku je uspjela sačuvati tri boda.

Gostujuću pobjedu upisao je i RB Leipzig koji je porazio Paderborn sa 3-2.

Leipzig je nakon svega četiri minute vodio sa 2-0 golovima Patrika Schicka (3) i Marcela Sabitzera (4), a u 26. minuti je bilo 3-0 nakon što se među strijelce upisao i Timo Werner. Međutim, 'fenjeraš' je u drugom dijelu smanjio na 2-3 golovima Strelija Mambe (62) i Klausa Gjasukle (73), ali za više od toga nije bilo snage niti koncentracije.

U derbiju kola kasnije se sastaju Bayern i Bayer Leverkusen.

Na ljestvici vodi Leipzig sa 27 bodova, Borssia Moenchengladbach i Schalke imaju po 25 bodova, dok je Bayern četvrti sa 24 boda, ali i utakmicom manje.

REZULTATI:

Hoffenheim - Fortuna D. 1-1 (KRAMARIĆ 6 / Hennings 88)
Hertha - Borussia Dortmund 1-2 (Darida 34 / Sancho 15, Hazard 17)
Paderborn - RB Leipzig 2-3 (Mamba 62, Gjasula 73 / Schicka 3, Sabitzera 4, Werner 26)
Koln - Augsburg 1-1 (Cordoba 86 / Niederlechner 43)