Građani uvjerljivi

Nova pobjeda Manchester Cityja: David Silva torpedirao Stoke

Manchester City bez većih je problema upisao nova tri boda.

U posljednjoj utakmici 30. kola engleske Premierlige vodeći Manchester City slavio je s 2:0 na gostovanju kod predzadnjeg Stoke Cityja.

City je očekivano dominirao cijelu utakmicu, a dvostruki strijelac za Građane bio je David Silva. U 10. minuti je zabio za vodstvo na asistenciju Raheema Sterlinga, dok je u 50. asistent bio Gabriel Jesus, a sigurni realizator opet španjolski veznjak.

Stoke je pružio solidan otpor i pri rezultatu 1:0 je skoro izjednačio u dva navrata. U 21. minuti je udarac Badoua Ndiayea prošao malo pored vratnice. U 36. minuti Kyle Walker je skoro prebacio vlastitog vratara, ali Ederson je ipak stigao loptu izbaciti u korner.

Manchester City nakon ove pobjede ima 81 bod, 16 više od drugoplasiranog Manchester Uniteda. Stoke je pretposljednji s 27 bodova koliko ima i 18. Crystal Palace, dok im 17. Southampton bježi jedan bod.