Varaždincima fenjer

Lokomotiva se izjednačila s Rijekom: Žestoka borba za Europu

14. kolo Hrvatski Telekom Prve lige kompletirano je utakmicom na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu.

U posljednjoj utakmici 14. kola Prve HNL Lokomotiva je kao domaćin na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladala Varaždin sa 2:1 (1:1).

Lokomotiva je povela u 18. minuti iz kaznenog udarca kojega je realizirao Marko Tolić. Prethodno je upravo Tolića prekršajem u svom kaznenom prostoru zaustavio Đurasek.

Varaždin je poravnao pred kraj prvog poluvremena kada je Dominik Glavina u 41. minuti preciznim prizemnim udarcem sa 20-ak metara pogodio sam donji lijevi kut domaćeg gola.

Ipak, u 57. minuti Lokomotiva je postigla pobjednički gol preko Indrita Tucija koji je bio najviši u skoku pred varaždinskim golom i glavom s pet metara zatresao mrežu.

Lokomotiva je s nova tri boda skočila na peto mjesto sa 22 boda, koliko ima i četvrta Rijeka. Bod više ima treći Osijek, a bod manje šesta Gorica. Varaždin je posljednji sa 10 bodova, jednim manje od Intera, Istre 1961 i Slavena Belupa.

Na vrhu je Dinamo sa 31 bodom, četiri manje ima drugi Hajduk.