Hat-trick Salaha

Liverpool razbio i ponizio Manchester United: Pukla petarda na Old Traffordu, Ronaldo poludio i krvnički nasrnuo na Jonesa

Liverpool je pobijedio Manchester United 5:0 na Old Traffordu u 9. kolu Premierlige...

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na Old Traffordu deklasirao Manchester United sa 5-0 ostvarivši rekordnu pobjedu u "Kazalištu snova".

Golove pogledajte OVDJE

Junak utakmice bio je sjajni egipatski napadač Mohamed Salah koji je postigao tri gola (38, 45+4, 50), te upisao asistenciju za vodstvo 1-0.

Liverpool je furiozno ušao u susret i gosti su poveli u petoj minuti golom Nabyja Keite, da bi u 13. minuti već je bilo 2-0 nakon što je zabio Diogo Jota.

gol expired Ovo se Man Unitedu nije dogodilo 66 godina: Rekordna pobjeda Liverpola u Kazalištu snova, razočarani navijači napustili stadion divider

Tada je uslijedio "Salah show" i egipatski napadač je zabio tri gola u nizu postavši prvi igrač koji je na Old Traffordu upisao "hat trick" nakon što je to 2003. učinio "pravi" Ronaldo u dresu Real Madrida.

Očajnu večer "Crvenih vragova" upotpunio je Paul Pogba zaradivši u 61. minuti crveni karton, a u završnici prvog dijela živce je izgubio i Cristiano Ronaldo zaradivši žuti karton zbog nesportskog poteza.

Vidno iživcirani Portugalac nasrnuo je na Curtisa Jonesa, koji je gradio loptu uz korner-crtu; prvo ga je srušio MMA zahvatom, a onda je krvnički udario nogom po njemu i po lopti dok je ležao na travnjaku. Za mnoge je taj Ronaldov izljev frustracija ne samo za izravan crveni karton nego i suspenziju od nekoliko utakmica. Nesportski do krajnjih granica.

Ronaldov izljev frustracija pogledajte OVDJE

Liverpool je ovim rezultatom produžio niz bez poraza na 19 ligaških utakmica, te upisao četvrtu pobjedu uz šest remija i samo jedan poraz u zadnjih 11 ligaških susreta protiv Uniteda.

gol expired VIDEO Rijeka poslije samo četiri dana uzvratila Lokomotivi za šokantan poraz: Murić majstorski zabio iz slobodnjaka divider

U ranije odigranom susretu West Ham je pobijedio Tottenham sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Michail Antonio u 72. minuti.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 22 boda, Liverpool je drugi s bodom manje, dok Manchester City na trećoj poziciji ima 20 bodova.

West Ham je skočio na četvrto mjesto engleskog prvenstva sa 17 bodova, dok je ManU na sedmom mjestu sa 14 bodova.

REZULTATI:

Brentford - Leicester 1-2 (Jorgensen 60 / Tielemans 14, Maddison 73)
West Ham - Tottenham 1-0 (Antonio 72)
Manchester United - Liverpool 0-5 (Keita 5, Jota 13, Salah 38, 45+4, 50)

U petak:
Arsenal - Aston Villa 3-1 (Partey 23, Aubameyang 45+6, Rowe 56 / Ramsey 82)

U subotu:
Chelsea - Norwich City 7-0 (Mount 8, 85-11m, 90+1, Hudson-Odoi 18, James 42, Chilwell 57, Aarons 62-ag)
Crystal Palace - Newcastle United 1-1 (Benteke 56 / Wilson 65)
Everton - Watford 2-5 (Davies 3, Richarlison 63 / King 13, 80, 86, Kucka 78, Dennis 90+1)
Leeds United - Wolverhampton 1-1 (Rodrigo 90+4-11m / Hwang 10)
Southampton - Burnley 2-2 (Livramento 41, Broja 50 / Cornet 13, 57)
Brighton - Manchester City 1-4 (Mac Allister 81-11m / Gundogan 13, Foden 28, 31, Mahrez 90+5)