hrabri varaždin pružio jak otpor

Oršić golčinama iz slobodnjaka spasio Dinamo: Novi stoper se "proslavio" u debiju, Modri ipak slavili

Dinamo nije dobro počeo na gostovanju u Varaždinu, ali na kraju je ipak uzeo nova tri boda.

U susretu sedmog kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju pobijedio Varaždin s 3:1 preuzevši vrh ljestvice hrvatskog prvenstva.

Varaždin je poveo, ali Modri su u nastavku susreta preokrenuli rezultat eurogolovima Mislava Oršića, ostvarivši petu pobjedu ove sezone.

Domaćin je poveo u sedmoj minuti golom Domagoja Drožđeka iz kaznenog udarca kojeg je u svom prvom nastupu za Dinamo skrivio Danac Rasmus Lauritsen.

Nakon jednog ubačaja iz kornera, Danac je povukao s leđa Stolnika, a sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Lauritsen je za svoj potez nagrađen i žutim kartonom.

gol expired Rijekin protivnik u Europi propustio nevjerojatno vodstvo u utakmici kakva se rijetko viđa divider

Izjednačio je Mislav Oršić u posljednjim trenucima prvog dijela iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora. Isti je igrač u 54. minuti zabio iz još jednog slobodnjaka. Ovoga puta Oršić je opalio sa skoro 30 metara sjajno pogodivši za 2:1.

Modri su u 88. minuti zabili i treći pogodak, strijelac je bio Lovro Majer, međutim gol je poništen zbog zaleđa.

Na ljestvici vode Dinamo i Gorica sa 16 bodova.