vrlo sadržajan susret

Dinamo u debiju novog trenera slomio hrabri Varaždin: Veliki Dinamov talent prvijencem riješio utakmicu

Varaždin je pružio dobar otpor, ali Dinamo ipak nije dozvolio iznenađenje.

U dvoboju 27. kola Prve HNL Dinamo je kao gost slavio kod Varaždina s 3:1 (2:0) i korak je bliže naslovu prvaka.

Susret između prve i posljednjeplasirane momčadi lige obilježio je debi na klupi novoga trenera Dinama Igora Jovićevića.

Dinamo je poveo u 14. minuti kada je dodavanje Kadziora izbacilo Arijana Ademija samog ispred vratara Nevistića, a kapetan Dinama u matnoj situaciji nije pogriješio. Tri minute kasnije Ademi je izborio kazneni udarac, a s bijele točke precizan je Bruno Petković.

gol expired Uznemirujuća scena: Mladom nogometašu Gorice pukla vilica, mora na operaciju divider

Dinamo je propustio još nekoliko čistih prilika, istakao se vratar Varaždina Nevistić, a u 79. minuti domaći su zasluženo smanjili. Kolumbijac Jorge Obregon pogodio je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Antonio Marin prvijencem postavlja konačnih 3:1 za Dinamo.

Dinamo vodi s 68 bodova, dok je Varaždin zadnji s 17 bodova.

Dvoboj se igrao na stadionu Varteksa, a sudio je Župan.