Modra rapsodija

Pukla "petarda" na Rujevici: Dinamo deklasirao Rijeku i odigrao sjajnu utakmicu

Dinamo je pobijedio Rijeku 5:0 na Rujevici u 15. kolu Prve HNL…

U zadnjoj utakmici i derbiju 15. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Dinama deklasirali Rijeku s 5-0 (4-0) i povećali vodstvo na ljestvici.

Dinamo je na Rujevici nanio Rijeci najteži domaći poraz ikada u međusobnim dvobojima, a prvak je slavio zahvaljujući sjajnom početku utakmice u kojem su u samo 12 minuta postigli četiri pogotka.

gol expired Drama na Poljudu: Hajduk slavio u infarktnoj utakmici s pet golova i dva crvena divider

Dinamo je u prvih 26 minuta utakmice zabio četiri gola i još dvaput zatresao okvir vrata. U 10. minuti Moro je s 30-tak metara zatresao gredu, a 14. minuti Dinamo je poveo. Petković je osvojio loptu, dodao do Luke Ivanušeca koji se prošetao kroz obranu Rijeke i "probio" vratara Prskala.

U 16. minuti Petković je pogodio vratnicu, a dvije minute kasnije Mislav Oršić na dodavanje Kadziora povećava na 2-0. "Atomski početak" Dinama u prvih 20 minuta zaokružio je Petar Stojanović nakon precizne i atraktivne akcije Zagrepčana. Ni tu nije bio kraj, u 26. minuti Petković proigrava Oršića, koji izlazi sam ispred Prskala i Dinamo vodi s 4-0.

Atalanta (Foto: AFP) Atalanta razočarala uoči Dinama, golijada u Rimu divider

U drugom dijelu Rijeka je željela zabiti makar počasni gol i to im je skoro uspjelo u 65. minuti kada je Lončar prebacio Livakovića, a s gol-crte Leovac spašava pogodak. U 70. minuti Zagrepčani dolaze i do petog gola, a Oršić do "hat-tricka" kada je iz blizine u mrežu pospremio ubačaj Stojanovića.

Dinamo vodi s 34 boda ispred Hajduka (30), dok je Rijeka ostala peta s 22 boda.

Susret se igrao na stadionu Rujevica, a sudio je Zebec.

Strijelci: 0-1 Ivanušec (14), 0-2 Oršić (13), 0-3 Stojanović (20), 0-4 Oršić (26), 0-5 0ršić (70)

gol expired Bayernov predsjednik otkrio: "Neki igrači željeli su odlazak Kovača" divider