I Courtois je heroj Kraljeva

Real nokautirao i preskočio Barcelonu: Kroosova lopta s očima za Viniciusa, Diaz zakucao Katalonce!

U najvećem svjetskom nogometnom derbiju - El Clasicu - Kraljevski klub je slavio s 2:0.

Real Madrid je s 2:0 pobijedio Barcelonu u sklopu 26. kola Primere i s ova tri boda svrgnuo Katalonce s vrha ljestvice. Kraljevski klub je sada vodeći s 56 bodova, jedan manje ima Barca.

U utakmici s malo izrazitih prilika Kraljevski klub poveo je golom 19-godišnjeg Brazilca Viniciusa Juniora u 71. minuti.

Njega je na lijevom krilu proigrao Toni Kroos, a mladi se Brazilac sjurio u kazneni prostor i iskosa s ruba peterca uputio jak udarac koji se od bloka Gerarda Piquea odbio iza leđa Marc-Andrea ter Stegena.

gol expired Mladi Brazilac golom u El Clasicu srušio Messijev rekord: Pogodak za povijesne knjige divider

Diaz u prvom dodiru s loptom postavio konačan rezultat

Konačnih 2:0 postavio je Mariano Diaz iz protunapada u drugoj minuti sudačke nadoknade, u svom prvom dodiru s loptom, tek što je ušao u igru. I prije tog pogotka izgledalo je da Real drži sve konce u svojim rukama, a nakon što je Diaz zabio, sve dileme oko pitanja pobjednika bile su riješene...

Što se Barcelone tiče, oni su u prvom poluvremenu bili bliže pogotku, ali nepremostiva prepreka bio im je Thibaut Courtois. Belgijanac je u dvije situacije obranio jedan na jedan, prvo Arthuru u 34. minuti, a zatim i Lionelu Messiju četiri minute kasnije te je i on jedan od Realovih junaka u ovom El Clasicu.

gol expired Ronaldo se prvi put nakon odlaska vratio na Santiago Bernabeu: Stigao podržati bivše suigrače divider

Modriću i Rakitiću po 10-ak minuta

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić ušao je u igru za Real u 79. minuti, zamijenivši Isca.

Dvije minute kasnije ukazao se i Ivan Rakitić, koji je zamijenio Arthura.

U idućem kolu Real Madrid će gostovati kod Betisa dok će Barcelona biti domaćin Real Sociedadu.