Fantastični trio

Barcelona na krilima Messija, Suareza i Griezmanna slomila Borussiju Dortmund

Barcelona je pobijedila Borussiju Dortmund s 3:1 u 5. kolu natjecanja po skupinama Lige prvaka…

U skupini F Barcelona je na Camp Nou pobijedila Borussiju Dortmund sa 3-1 potvrdivši prvo mjesto i prolaz.

Bila je to 700. utakmica Lionela Messija u Barcinom dresu, a uveličao ju je pogotkom za 2-0 u 33. minuti, njegovim 613. u dresu 'Blau Grane'. Među strijelce se upisao i Luis Suarez u 29. minuti, te Antoine Griezmann u 67. minuti. Za goste je zabio Jadon Sancho (77).

gol expired Lovren spasio Liverpool poraza: Zabio za remi, ali prvaci Europe još mogu ispasti divider

Ivan Rakitić je prvi put ove sezone u Ligi prvaka zaigrao od prve minute za Barcu, a na terenu je proveo 77 minuta.

U drugom susretu Inter je u Pragu pobijedio Slaviju sa 3-1 i produžio nadu za prolaz u osminu finala.

Inter slavio u Pragu

Inter je poveo u 19. minuti preko Lautara Martineza na asistenciju Romela Lukakua. U 36. vidjeli smo zanimljivu situaciju. Inter je zabio za 2-0, no pogodak Lukakua je poništen, a sudac je nakon pregleda VAR-om dosudio kazneni udarac za Slaviju zbog prekršaja de Vrija na Olayinki. Kazneni je sigurno realizirao Tomaš Souček.

Lukaku je u drugom poluvremenu ipak zabio za 2-1 i to u 80. minuti. Do kraja susreta Martinez je zabio za 3-1 u 88. minuti. Marcelo Brozović je odigrao cijeli susret za goste.

gol expired Camp Nou je rekao svoje: Rakitić ispraćen glasnim ovacijama nakon povratka u prvih 11 divider

Na ljestvici vodi Barcelona sa 11 bodova, Borussia Dortmund i Inter imaju po sedam a Slavia dva boda.

U zadnjem kolu Inter će na Camp Nou ugostiti Barcu, dok će Borussija pred svojim navijačima igrati protiv češkog kluba. U slučaju da su Inter i Borussija poravnati, u prednosti su Talijani.

Benfica na korak od iznenađenja

Benfica je bila korak do iznenađenja večeri, imala je 2-0 na gostovanju kod RB Leipziga, ali su Nijemci uspjeli izjednačiti. Pogotke za portugalski sastav zabili su Pizzi (20) i Carlos Vinicius (59), dok je Forsberg iz kaznenog udarca u 89. minuti, te 90+6 spasio domaćine.

U drugom susretu Zenit je pobijedio Lyon sa 2-0 golovima Artema Dzjube (42) i Magomeda Odzoeva (84).

Na ljestvici vodi njemački sastav s 10 bodova, Lyon i Zenit imaju po sedam bodova, a Benfica je posljednja sa četiri boda. U zadnjem kolu sastaju se Lyon i Leipzig, te Benfica i Zenit.

gol expired Mateo Kovačić zabio gol nakon skoro tri godine! Sjajno pogodio za izjednačenje i hladan tuš divider

U skupini H Ajax je gostujućom pobjedom kod Lillea sa 2-0 korak do prolaza. Nizozemci su poveli već u 2. minuti preko Hakima Ziyecha, a na 2-0 je povisio Quincy Promes u 59. minuti. Domagoj Bradarić nije igrao za domaćine.

U drugom susretu Valencia i Chelsea su odigrali 2-2, a prvi pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Španjolci i Englezi su imali priliku pobjedom osigurati prolaz, no utakmica je završila bez pobjednika, pa će odluka o putniku u osminu finala pasti u zadnjem kolu. Valencija je bila bliža pobjedi, no Maxi Gomez i Rodrigo su promašivali nemoguće.

Kovačić zabio za Chelsea

Domaćin je stigao do vodstva u 40. minuti golom Carlosa Solera, no samo minutu kasnije izjednačio je Mateo Kovačić lijepim udarcem sa 20 metara. Ovim pogotkom Kovačić je prekinuo niz od 145 utakmica za Real Madrid, Chelsea i hrvatsku reprezentaciju bez gola.

Posljednji pogodak zabio je u siječnju 2017. u dresu Real Madrida u susretu protiv Real Sociedada. Veznjak hrvatske vrste i londonskih 'Bluesa' u samoj završnici prvog dijela imao je još jednu sjajnu priliku, ali je njegov udarac zaustavio Jasper Cillessen.

gol expired Scena za pamćenje u Madridu: Ovo se rijetko događa, znak da je veliki transfer na vidiku divider

Gosti su u 50. minuti okrenuli rezultat golom Christiana Pulišića, a Valencija je u 64. minuti mogla izjednačiti, no Dani Parejo nije realizirao kazneni udarac. Ipak, Daniel Wass je u 82. minuti zabio za 2-2.

U drugom susretu iz ove skupine sastaju se Lille i Ajax.

Na ljestvici vodi Ajax sa 10 bodova, Chelsea i Valencija imaju po osam bodova, a Lille je posljednji s jednim bodom i bez izgleda za prolaz.

Rezultati utakmica 5. kola Lige prvaka igranih u srijedu:

Skupina E:
Liverpool - Napoli 1-1 (LOVREN 65//Mertens 21)
Genk - Salzburg 1-4 (Samata 85//Daka 43,Minamino 45, Hwang 69, Haaland 85)

1. Liverpool 5 3 1 1 11:8 10
2. Napoli 5 2 3 0 7:4 9
3. Salzburg 5 2 1 2 16:10 7
4. Genk 5 0 1 4 5:16 1

Skupina F:
Barcelona - Borussia Dortmund 3-1 (Suarez 29, Messi 33, Griezmann 67//Sancho 77)
Slavia Prag - Inter 1-3 (Souček 37pen//Martinez 19, 87, Lukaku 81)

1. Barcelona 5 3 2 0 7:3 10*
2. Borussia Dortmund 5 2 1 2 6:7 7
3. Inter 5 2 1 2 9:6 7
4. Slavia Prag 5 0 2 3 3:8 2

Skupina G:
Zenit - Lyon 2-0 (Dzyuba 42, Ozdoev 84)

Leipzig - Benfica 2-2 (Forsberg 89pen, 90-6//Pizzi 20, Vinicius 59)

1. RB Leipzig 5 3 1 1 8:6 10
2. Zenit 5 2 1 2 7:6 7
3. Lyon 5 2 1 2 7:6 7
4. Benfica 5 1 1 3 7:11 4

Skupina H:
Valencia - Chelsea 2-2 (Soler 40, Wass 82//KOVAČIĆ 41, Pulišić 50). Promašeni penal: Parejo (Val, 64)

Lille - Ajax 0-2 (Ziyech 2, Promes 59)

1. Ajax 5 3 1 1 12:5 10
2. Chelsea 5 2 2 1 9:8 8
3. Valencia 5 2 2 1 8:7 8
4. Lille 5 0 1 3 3:10 1