"Zauvijek heroji"

Ovo su pripremali danima: Sjajna koreografija navijača Milana uoči gradskog derbija, što stoji iza njihove poruke?

Navijači su obilježili veliki derbi Serie A između Milana i Intera.

U gradskom derbiju 12. kola talijanske Serie A Milan i Inter podijelili su bodove, utakmica je završila rezultatom 1:1.

Utakmicu su obilježili navijači Milana koji su prije nego što je lopta krenula s centra razvili prekrasnu koreografiju u znak zahvale medicinskom osoblju i volonterima koji su dali svoj doprinos u borbi protiv globalne pandemije koronavirusa.

Prekrili su dio svog sektora u crno-crvenim bojama s natpisom "Hvala", nakon čega su razvili ogroman transparent preko cijele tribine na kojem se može vidjeti medicinsko osoblje kako drži talijansku zastavu.

Inače Inter je poveo iz kaznenog udarca kojega je u 11. minuti uspješno izveo Calhanoglu, dok je Milan izjednačio već u 17. minuti autogolom De Vrija koji se u skoku sudario sa svojim stoperskim partnerom Škriniarom nakon ubačaja Tonalija.

Imao je Inter još jedan kazneni udarac nakon što je Ballo Toure srušio Darmiana, no udarac Lautara u 27. minuti sjajno je obranio Tatarusanu. Mogao je i Milan do pobjede u završnici, ali je Saelemaekers u 90. minuti pogodio vratnicu.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su čitav susret za Inter, dok je Ante Rebić ušao u igru za Milan u 59. minuti.