poraz u ključnom susretu

Kakva šteta! Mladi Vatreni dominirali protiv Njemačke, ali Elf je kaznio njihove propuste i slavio

Hrvatska je izgubila od Njemačke na startu turnira Elitnog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

U prvoj utakmici turnira Elitnog kola koji odlučuje o putniku na Europsko prvenstvo Hrvatska je u Sinju s 2:1 izgubila od Njemačke.

Hrvatska je bila bolja momčad na Gradskom stadionu u Sinju, ali nije uspjela kapitalizirati dominaciju na terenu.

Njemačka je povela u 41. minuti kada je kapetan Arp izašao sam pred vratara Kotarskog i prebacio ga.

Hrvatska je s(p)retno izjednačila u 57. minuti. Jakov Blagaić, koji je ušao u igru tri minute ranije, pucao je iz voleja nakon "flipera" u šesnaestercu, loptu nije dobro zahvatio, ali ona je prevarila vratara Plogmanna i odsjela u donjem desnom kutu.

Nažalost, propuste i promašaje Hrvatske Njemačka je kaznila u 90. minuti. Burkardt je pobjegao obrani i matirao Kotarskog za bitnu pobjedu Njemačke.

Na Europsko prvenstvo u Armeniji (14. do 27. srpnja) ide samo pobjednik turnira pa je Njemačka ovom pobjedom došla do tri boda protiv najtežeg suparnika. Na turniru su još Norveška i Mađarska, koje su odigrale 0:0 u prvoj utakmici.

Hrvatska sada mora pobijediti Norvežane i Mađare i nadati se da će Njemačka prosuti bodove protiv tih reprezentacija. Drugo kolo igra se u subotu: u 11:00 u Sinju igraju Njemačka i Norveška, a od 17:00 u Dugopolju Hrvatska i Mađarska.