higuain presudio

Atalanta uoči Dinama imala Juventus u šaci: Stara dama okrenula uz spornu odluku suca

Atalanta je pružila dobar otpor Juventusu, ali na kraju je talijanski prvak ipak upisao nova tri boda.

U prvom susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Bergamu pobijedio Atalantu s 3:1 zadržavši prvu poziciju na ljestvici.

Torinska Stara dama je protiv idućeg suparnika zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka gubila 0:1, no u posljednjih 15 minuta je okrenula rezultat s tri gola.

Atalanta je u 16. minuti imala sjajnu priliku za vodstvo, no Mussa Barrow nije uspio realizirati jedanaesterac, pogodio je vratnicu. Devet minuta kasnije opasno je zaprijetio i Mario Pašalić, no Wojciech Szczesny je sjajno reagirao.

Prosvjedi igrača Atalante nakon gola za vodstvo

Domaćin je ipak poveo u 56. minuti golom Robina Gosensa na ubačaj Muse Barrowa.

Juve je izjednačio u 74. minuti golom Gonzala Higuain kojem je pomogao Rafael Toloi od čije se noge lopta odbila i promijenila smjer.

gol expired Mourinho startao pobjedom: Spursi počeli uraganski, pa na kraju malo pokvarili dojam divider

Higuain je u 82. minuti okrenuo rezultat, a nakon gola igrači Atalante okružili su suca smatrajući da je Juan Cuadrado igrao rukom u začetku akcije. Međutim, sudac je uz pomoć VAR-a provjerio moguće zaleđe kod gola, a ne i spomenutu situaciju, pa je gol ostao.

U sudačkoj nadoknadi je pobjedu Juventusa potvrdio još jedan Argentinac Paolo Dybala na Higuainovu asistenciju.

Juve ostaje na vrhu

Mario Pašalić je odigrao cijeli susret za momčad iz Bergama, dok Mario Mandžukić nije konkurirao za sastav Juventusa.

gol expired Legenda koja je Mandži dala nadimak za GOL.hr: ''Znate priču kad je Ronaldo izgubio pa su mu se svi smijali? divider

Atalanti sada slijedi ogled Lige prvaka protiv zagrebačkog Dinama u utorak, 26. studenog.

Juve je ovom pobjedom produžio niz bez poraza od momčadi iz Bergama na čak 30 utakmica, te potvrdio prvo mjesto na ljestvici sa 35 bodova, četiri više od Intera kojeg večeras očekuje gostovanje kod Torina.

Atalanta je na šestom mjestu sa 22 boda.