breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
prva pobjeda puljana

Istra s igračem manje srušila Inter: Dinamov talent riješio utakmicu s dva gola

Mladom Dinamovom igraču ovo je bio debi za Istru, nije mogao poželjeti bolji početak u novom dresu.

U susretu 2. kola Hrvatski Telekom Prve Lige Istra 1961 je u Zaprešiću pobijedila Inter sa 2:0 (0:0).

Sve do 83. minute mreže su mirovale, a tada je za vodsto zabio Mario Ćuže, 20-godišnji napadač Dinama na posudbi u Istri. Krenuo je s loptom iz svoje polovice, uz malo sreće stigao sve do šesnaesterca i pogodio za vodstvo.

Minutu kasnije Einar Galilea je dobio drugi žuti karton, ali Inter nije iskoristio igrača više. Gol je pao na drugoj strani - Ćuže je drugim golom u sudačkoj nadoknadi riješio pitanje pobjednika. Zabio je na sličan način, brzim trkom pobjegao je Interovoj obrani i matirao vratara Žigu Freliha.

Za Puljane je to prva pobjeda ove sezone nakon što su na otvaranju sezone izgubili na Poljudu od Hajduka (0:2), dok je Inter u prvom kolu odigrao 1:1 protiv Gorice, a sada upisao poraz na svom travnjaku.

Utakmicu je pred 200-tinjak gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio Duje Strukan iz Splita.

Strijelac: 0:1 Ćuže (83), 0:2 Ćuže (90+3)

Crveni karton: Galilea (85, istra 1961)

Klubovi prve lige (GOL.hr) HNL: Raspored i satnica svih utakmica do kraja sezone divider