Presudio Kamerunac

Senzacija u HNL-u: Varaždin nokautirao Dinamo i ostvario prvu pobjedu!

Varaždinci su u devetom kolu velikom borbom stigli do prvog trijumfa.

U devetom kolu HNL-a Varaždin je pobijedio Dinamo s 1:0 i tako stigao do prve ovosezonske pobjede!

Pogodak odluke zabio je Kamerunac Jessie Djou Guera u 62. minuti.

Varaždin je u prvih osam kola bio bez pobjede osvojivši samo četiri boda, a prvu pobjedu iznenađujuće je dohvatio protiv prvaka. Dinamu je pak ovo bio drugi poraz ove sezone nakon poraza u Splitu od Hajduka.

Tri dana nakon velike pobjede u Ligi prvaka protiv Atalante, Nenad Bjelica je na travnjak varaždinskog stadiona poslao momčad sa čak devet novih igrača. Jedino nije mijenjao stopere, Theophila-Catherinea i Perića.

Kamerunac presudio Modrima

Dinamo je dominirao cijeli susret, no nikako nije uspio probiti domaću obranu. Odlučio je pogodak kamerunskog veznjaka u 62. minuti. Štefulj je ubacio, lopta se odbila od Ivanušeca do Guere koji je prošao Theophila-Catherinea i zabio za 1:0. Dinamo je mogao izjednačiti već četiri minute kasnije, no Gavranović je pogodio okvir gola.

Možda i najbolju priliku Modri su imali u 84. minuti kada je Gojak s nekoliko metara prebacio gol.

U ranije odigranom susretu Slaven Belupo je u Koprivnici porazio Goricu sa 2:0.

gol expired Slaven Belupo bolji od Gorice, velika gužva u HNL borbi za Europu divider