belupo također uvjerljiv

Lokomotiva natrpala Goricu i skočila na treće mjesto ljestvice

Slaven Belupo i Lokomotiva upisali su uvjerljive pobjede na otvaranju 17. kola Prve HNL.

U dva susreta 17. kola Prve HNL igrana u petak domaćini su ostvarili uvjerljive pobjede, Lokomotiva je u Kranjčevićevoj ulici svladala Goricu s 4:0, dok je Slaven Belupo u Koprivnici nadigrao Inter iz Zaprešića s 3:0.

Pitanje pobjednika u Kranjčevićevoj praktički je odlučeno u manje od dvije minute u završnici prvog poluvremena kada je Lokomotiva postigla dva gola.

gol expired Ždrijeb za EURO 2020: Hrvatska saznala grupu, otvara 14. lipnja s Engleskom na Wembleyju! divider

Prvo je u 40. minuti Kastrati preciznim udarcem sa 10-ak metara pogodio suprotni kut suparničkog gola nakon akcije Jakića i Uzunija, da bi u 41. Uzuni pogodio glavom na ubačaj Jakića za 2:0. U nastavku je Marina zatresao vlastitu mrežu za 3:0, a konačni rezultat postavio je Tolić u 79. minuti.

Ovom pobjedom Lokomotiva je skočila na treće mjesto ljestvice sa 28 bodova, tri manje od drugog Hajduka, a dva više od četvrtog Osijeka. Gorica je šesta sa 25 bodova, koliko ima i peta Rijeka.

gol expired Sprema li se smjena Davoru Šukeru: "Prešao je crvenu liniju" divider

U Koprivnici su domaći su do prednosti stigli sretnim pogotkom Nowaka u 15. minuti, nakon što je vratar Intera Frelih izboksao ubačaj iz kuta lopta je stigla do Gode čiji je udarac sa 20-ak metara na putu prema golu pogodio Nowaka i promijenio smjer te odsjeo mreži.

Na 2:0 Slaven je poveo iz dubioznog kaznenog udarca u 26. minuti, sudac Pejin je naskakivanje Tatomirovića na leđa Krstanovića ocijenio kao prekršaj za najstrožu kaznu. Frelih je "pročitao" Krstanovića, ali ipak nije uspio zaustaviti loptu.

Konačnih 3:0 postavio je Mikulić sredinom drugog poluvremena kada je na prvoj vratnici nadvisio Mamuta i skraćeni korner Bačelić-Grgića proslijedio u mrežu.
Sedmi Slaven Belupo sada ima 18 bodova, sedam više od posljednjeg Intera. Između ta dva kluba još su Istra 1961 sa 12 i Varaždin sa 11 bodova.

gol expired Ovo je 12 stadiona na kojima će se igrati Euro 2020: Na koja dva stiže Hrvatska? divider