Bit će napeto do kraja

Slaven Belupo bolji od Gorice, velika gužva u HNL borbi za Europu

Ako Kup osvoji netko od klubova koji će završiti među prva četiri, onda će i petoplasirani sastav iz HNL-a ići u kvalifikacije Europske lige idućeg ljeta.

U susretu devetog kola HNL-a, koji se igrao u Koprivnici, Slaven Belupo je pobijedio Goricu sa 2:0.

Pobjedu domaćinu donijeli su Matthew Steenvoorden postigavši autogol u 29. minuti, te Ivan Krstanović iz kaznenog udarca u 86. minuti.

Gorica je utakmicu završila s dva igrača manje. U 85. minuti je 'pocrvenio' Marijan Čabraja koji je rukom obranio vlastitu mrežu i tako skrivio jedanaesterac (kojeg je u pogodak pretvorio Krstanović), a u posljednjim trenucima susreta isključen je i Kristijan Lovrić.

Slaven Belupo pobjedom je skočio na sedmo mjesto sa 10 bodova, dva boda manje od Gorice koja je šesta.