ohandza pocrvenio

Nakon pobjede protiv Dinama, Hajduk doživio šok na Poljudu: Povijesna pobjeda Slavena!

Jedan udarac Slaven Belupa u okvir gola Hajduka bio je dovoljan da gosti iz Koprivnice odnesu tri boda iz Splita.

U sklopu 23. kola Prve HNL Hajduk je pred svojim navijačima izgubio od Slaven Belupa s minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka vrijednog tri boda bio je Mateas Delić u 71. minuti utakmice. Gostima je pripomogao i Franck Ohandza u 73. minuti, kada je zaradio izravni crveni karton zbog udaranja suparnika bez lopte.

Bila je to povijesna, prva prvenstvena pobjeda Slaven Belupa na Poljudu i prvi prvenstveni poraz Hajdukova trenera Željka Kopića u osmoj utakmici na klupi Splićana.

Slaven je zabio 19 minuta prije kraja prekrasnim pogotkom kapetana Mateasa Delića, koji je ubačaj Tome Kitanovskog dočekao na volej i s desetak metara iskosa pogodio sami kut. Samo dvije minute kasnije Franck Ohandza je bez lopte namjerno udario nogom Kitanovskog i zaradio izravni crveni karton. Najbolju priliku za izjednačenje Hajduk je propustio tri minute prije kraja kada je Savvas dvaput pokušao, ali neuspješno.

Na ljestvici vodi Dinamo s 53 boda, Hajduk je drugi s 44, a Slaven Belupo peti s 28 bodova.

Pred 9000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Vučković iz Zagreba.