kakva utrka

Bitna pobjeda Osijeka protiv Rijeke: Marić strpao dva komada i izbio na vrh ljestvice strijelaca

Osijek je praktički osigurao Europu pobjedom u derbiju kola.

U derbi-susretu 34. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka bili bolji od Rijeke s 2:1 (1:1) te praktički osigurali Europu.

Rijeka je povela golom glavom Mirka Antonija Čolaka u 11. minuti, a u 24. minuti je iz gužve izjednačio Mirko Marić.

U 39. minuti Riječani ostaju bez isključenoga Domagoja Pavičića, a Osijek to koristi u 49. minuti kada je Ejupi pogodio gredu, a Marić pospremio odbijanac u mrežu. Bio je to 18. gol Marića ove sezone čime je sada vodeći na listi strijelaca s postignutim golom više od topnika Hajduka Mije Caktaša.

Rijeka je ostala druga s Osijek s 64 boda, a Osijek i Hajduk imaju po 59 bodova, šest više od petoplasirane Gorice.

Pred 1500 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Jović iz Zagreba.