Prvi trijumf u nastavku

Gorica nakon više od 500 minuta postigla pogodak i pobijedila u debiju novog trenera

Velikogorički prvoligaš je uzeo bodove u trećoj utakmici 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Poslije točno 528 minuta Gorica je uspjela postići pogodak u HNL-u! U susretu 24. kola svladali su Istru 1961 s 3:0, što im je prva pobjeda u nastavku sezone.

U prva četiri kola drugog dijela sezone velikogorički prvoligaš igrao je protiv četiri najbolja hrvatska kluba i pritom osvojio dva boda, remiziravši na svom terenu s Osijekom i Rijekom bez golova. U međuvremenu su izgubili kod Dinama (2:0) i doživjeli debakl na Poljudu gdje ih je Hajduk pregazio sa 6:0, nakon čega je smijenjen Sergej Jakirović, a za novog trenera doveden Litvanac Valdas Dambrauskas kojemu je ovo bio premijerni nastup na klupi Gorice.

Golgetersku sušu Gorica je prekinula u 57. minuti kada je strijelac bio Matija Dvorneković.

Potvrda pobjede stigla je u 80. minuti. Poljak Michal Maslowski, samo četiri minute nakon što je ušao u igru, povećao je rezultat i riješio pitanje pobjednika.

Duboko u sudačkoj nadoknadi krasnim udarcem konačan rezultat postavio je Kristijan Lovrić.

Gorici je ovo bila deveta pobjeda i ona sada ima 34 boda, dok je Istra ostala na 16, a s njom se, bodom osvojenim u Koprivnici kod Slaven Belupa, poravnao Varaždin.

gol expired Susjedski i derbi hrvatskog nogometnog sjevera završio bez pobjednika divider