Mierez odlučio

Osijek nadigrao Bijele na Poljudu i zasluženo slavio: Hajduk nije uputio niti jedan udarac u okvir

U derbiju 29. kola 1. HNL Osijek je pobijedio Hajduk 1:0 na Poljudu...

Nogometaši Osijeka minimalnom 1-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod Hajduka u Splitu u derbiju 29. kola preuzeli su vrh ljestvice Prve HNL.

Gol vrijedan tri boda postigao je najbolji strijelac lige Mierez u 49. minuti. Argentinac je odlično skočio i glavom u mrežu proslijedio ubačaj Jugovića s desne strane. Bio je to Mierezov već 20. pogodak ove sezone. Hajduk, koji je tijekom čitavog susreta djelovao nervozno te nije stvorio niti jednu pravu priliku za pogodak, završnicu je odigrao i s igračem manje jer je u 85. minuti zbog dva žuta kartona isključen Fossati.

Osijek sada ima 65 bodova, jedan više uz dvije utakmice više od drugog Dinama koji će u nedjelju ugostiti Istru 1961. Već u srijedu u Gradskom vrtu Osijek i Dinamo igrati vrlo važan međusobni okršaj u sklopu 30. kola.

Hajduk je ostao peti sa 43 boda, dva manje od četvrte Rijeke, a šest manje uz utakmicu manje od treće Gorice koja je ranije u petak također izgubila na svom terenu sa 0-1 od Slavena Belupa.