Lovrić promašio penal

Gorica i Hrvatski Dragovoljac otvorili su 8. kolo HT Prve lige susretom u Velikoj Gorici.

Prva utakmica 8. kola HT Prve lige između Gorice i Hrvatskog dragovoljca koja je igrana u petak i završena rezultatom 1:1 ušla je u povijest jer je prvi put glavni sudac bila žena, sutkinja Ivana Martinčić.

Gorica je povela 1:0 golom Hrvoja Babeca u 65. minuti, no Štrkalj je zabio za izjednačenje u 74. minuti.

Prvo poluvrijeme je pokazalo dominaciju Gorice koja je imala inicijativu i više napadala. Prvu priliku Goričani su imali u četvrtoj minuti, no Lovrić nije bio precizan.

Nakon toga je u desetoj minuti opet Gorica u prilici nakon što je Lovrić s lijeve strane dodao Stojanovskom, ali je vratar Šubarić obranio.

1. HNL 1. HNL nikad nije bila izjednačenija: Čak četiri momčadi su na vrhu tablice, a Gorici bježe samo bod divider

U 35. minuti je Stojanovski zatresao gredu nakon udarca glavom što je najbolja prilika Gorice do tada.

U 56. minuti Stojanovski je zabio gol nakon što mu je s lijeve strane loptu dobacio Lovrić, no VAR je pokazao da je makedonski nogometaš bio u nedozvoljenoj situaciji.

Gorica ima priliku za vodstvo u 63. minuti kada joj je dosuđen kazneni udarac, Lovrić je bio izvođač, ali je Šubarić obranio. No minutu kasnije lopta se našla u petercu Dragovoljca i Babec je uspio ugurati u gol za vodstvo domaće momčadi od 1:0.

Pogodak Babeca za vodstvo Gorice:

Veselje Gorice nije dugo trajalo, iz jednih od rijetkih prilika Dragovoljac je uspio izjednačiti, nakon dodavanja Martina Franića Štrkalj zabija za 1:1 u 74. minuti.

Brza kontra Dragovoljca za izjednačenje:

Goričani su još jednom zatresli gol Hrvatskog dragovoljca u 81. minuti, ali je pogodak poništen jer je Matar bio u zaleđu nakon ubačaja Keite.

Gorica je sada na petom m mjestu na ljestvici s pet bodova, dok je Dragovoljac zadnji sa četiri boda.

Utakmicu je na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici sudila Ivana Martinčić iz Koprivnice pred oko 400 gledatelja.

Gorica - Hrvatski dragovoljac 1:1 (0-0)

Strijelci: Babec 65'/ Štrkalj 74'

GORICA: Banić; Keita, Jovičić, Steenvoorden, Dvorneković (Yunes Delfi); Kalik (Mitrović 59), Babec (Junior), Pršir, Lovrić, Šroler (46' Doka); Stojanovski (Dieye 59)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić; Vulikić, Lukić, Bagadur; Franić, Mioč, Roca (Vuco 65), Majstorović; Štrkalj (Perić 81'), Petković (Turčin 56'), Viduka (Pasariček 72')