Odlični na oba fronta

Velika pobjeda Slavena Bilića: S igračem manje kao gost izbacio bivši klub iz FA kupa!

Ovaj vikend u Engleskoj je rezerviran za odigravanje utakmica četvrtog kola FA kupa.

West Bromwich Albion, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, u četvrtom kolu FA kupa kao gost je s 1:0 izbacio West Ham, Bilićev bivši klub.

Pogotkom Conora Townsenda u devetoj minuti WBA je poveo i poslije toga branio tu prednost. Čekićari su napadali, ali nikako nisu uspijevali zabiti, čak niti s igračem više u posljednjih 20-ak minuta utakmice, nakon što je gostujući stoper Semi Ayayi isključen zbog drugog žutog kartona.

Za West Bromwich Albion hrvatski veznjak Filip Krovinović igrao je do 74. minute, pruživši vrlo dobru partiju, a u 17. minuti mogao se upisati i u strijelce, ali je njegov pokušaj glavom bio neprecizan.

Tako je Bilić ušao među 16 najboljih momčadi u FA kupu i nastavlja s odličnom sezonom na oba kolosijeka.

U Championshipu je vodeći na ljestvici i zasad grabi prema ultimativnom cilju za ovu sezonu - povratku u Premierligu - dok bi mu se u FA kupu mogla otvoriti prilika da ode daleko, ovisno o tome koga će izvući u ždrijebu.