Conte u problemima

Katastrofa Chelseaja na startu sezone: Primili tri komada i ostali bez dva igrača

Aktualni prvak Chelsea doživio je šokantan poraz na otvaranju nove sezone Premierlige.

Poraz prvaka Chelseaja kod kuće, remi Liverpoola te pobjeda Hajdukova protivnika u Europskoj ligi Evertona obilježili su subotnje susrete 1. kola Premierlige.

Chelsea je senzacionalno izgubio na Stamford Bridgeu od Burnleya s 2-3, a gosti su dobili prvo poluvrijeme s čak 3-0. Sve je krenulo naopako po momčad Antonija Contea u 14. minuti, kada je Cahill zbog neopreznog starta dobio izravni crveni karton, a Vokes (2) i Ward su to iskoristili već do poluvremena.

Conte nije imao izbora nego u drugom poluvremenu krenuti na sve ili ništa, uvevši i novopridošlo pojačanje Alvara Moratu. Upravo je Morata smanjio u 69. minuti, a potom je isključen još jedan igrač Chelseaja Fabregas. Chelsea se borio i s dva igrača manje smanjio preko Luiza (88), no do boda nisu uspjeli doći.

Liverpool je kod Watforda vodio s 3-2 sve do četvrte minute sudačke nadoknade kada je iz vrlo sumnjive situacije izjednačio Britos. Pogotke za Redse upisali su Mane, Firmino i novo pojačanje Salah.