dva boda od borussije!

Luda utakmica: Bayern zabio tragikomičan autogol u prvoj minuti, pa jedva slavio

Nije moglo početi gore za Bayern, ali momčad Nike Kovača ipak je izborila tri boda.

Njemački nogometni prvak Bayern iz Münchena privremeno je smanjio zaostatak za vodećom Borussijom iz Dortmunda na dva boda zahvaljujući 3:2 (2:2) pobjedi na gostovanju kod Augsburga u prvoj utakmici 22. kola Bundeslige.

Bayern je do pobjede u Augsburgu stigao usprkos tome što je dva puta gubio. Već u 13. sekundi utakmice domaći su poveli nakon nespretne reakcije Goretzke (1-ag) koji je zatresao vlastitu mrežu.

Nakon što je Coman (17) svojim prvim pogotkom na utakmici izjednačio na 1:1, Ji Dong-Won (23) je sjajnim udarcem doveo Augsburg u novu prednost,. Ipak, na samom kraju prvog dijela Coman (45+3) je uspio još jednom izjednačiti, da bi u nastavku pobjedu Bayernu osigurao Alaba (53).

Drugi Bayern sada ima 48 bodova, dva manje od vodeće Borussije koja će u ponedjeljak gostovati kod posljednjeg Nuernberga. Augsburg je ostao 15. sa 18 bodova, tri više od 16. Stuttgarta koji se nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za ostanak.