Sporna odluka suca Marića

Preokret Osijeka protiv Lokomotive nakon dvojbenog kaznenog udarca

U susretu petog kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Osijeka svladali Lokomotivu s 3:2 i došli na treće mjesto ljestvice.

U uzbudljivoj utakmici u Zagrebu nogometaši Osijeka su, unatoč tome što su igrali u pričuvnom sastavu zbog susreta Europske lige s Austrijom u četvrtak, uspjeli preokretom u zadnjih 10 minuta pobijediti Lokomotivu s 3:2.
Lokomotiva je povela preko Marija Muse (15) , a poravnao je udarcem glavom Domagoj Pušić u 25. minuti.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Luka Capan glavom opet dovodi domaćina u vodstvo, da bi Osijek ponovno izjednačio iz vrlo dvojbenog kaznenog udarca kojeg je u 79. minuti realizirao Antonio Perošević. U 85. minuti nakon udarca iz kuta Gabrijel Boban donosi pobjedu Osječanima, koji su, uz Dinamo, jedina neporažena momčad lige.

Osijek je pobjedom skočio na treće mjesto s devet bodova, koliko imaju i Rijeka i Slaven Belupo, dok je Lokomotiva sedma sa četiri boda. Dinamo je pobjedom u derbiju kola protiv Rijeke pobjegao na tri boda prednosti.

Pred 100 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Bruno Marić iz Daruvara.