breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade"
Nema prolaza

Pogledajte kako je Zubac blokirao LeBrona u važnom trenutku: Hrvatski centar oduševio nastupom

Hrvatski centar podigao je rampu ponajboljem košarkašu u povijesti.

Ivica Zubac počeo je u petorci u prvoj utakmici sezone između njegovih Los Angeles Clippersa i gradskih rivala, prvaka Los Angeles Lakersa.

Prvaci se nisu dobro proveli u prvoj utakmici sezone - Clippersi su slavili 116:109 u utakmici u kojoj su uglavnom kontrolirali rezultat.

Zubac nije počeo u petorci kod novog trenera Tyronna Luea, ali, što je kudikamo važnije, bio je na parketu u zadnjoj četvrtini kada se utakmica lomila. Odigrao je 26 minuta, zbacio 11 koševa (80 posto šuta iz igre), uhvatio šest skokova i upisao jednu blokadu.

gol expired Počeo je NBA: Lakersi izgubili, Zubac odličan, Durant se vratio i razbio Warriorse divider

Ta jedna blokada bila je protiv ni manje ni više nego LeBrona Jamesa, i to u zadnjoj četvrtini. LeBron je krenuo na polaganje lijevom rukom, ali Zubac ga je dočekao, blokirao i natjerao na izgubljenu loptu.

Blokadu pogledajte OVDJE.

Zubac je nakon utakmice dobio i pohvale novog trenera Luea, koji je preuzeo nakon odlaska Doca Riversa. "Pokazao je da može odigrati bitne minute u zadnjoj četvrtini", rekao je Lue.

Osim blokade, Zubac je nekoliko puta i atraktivno zakucao. Pogodio je četiri od pet svojih pokušaja iz igre.