Infarktna završnica

Senzacija u ABA ligi: Zadar nakon sedam godina pobijedio Crvenu zvezdu

Košarkaši Zadra priredili su veliko iznenađenje pobijedivši u susretu 11. kola regionalne ABA lige Crvenu zvezdu sa 78-76.

Zadar je do tek prve pobjede protiv beogradskog kluba u posljednjih sedam godina, stigao u neizvjesnoj završnici u kojoj u zadnjih 68 sekundi niti jedna momčad nije uspjela zabiti koš. Gosti su imali zadnji napad, no dva puta su bili neuspješni i slavlje u Višnjiku je moglo početi.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon prve dionice imali su šest koševa viška (20-14). Zadar je u drugoj četvrtini serijom 10-2 stigao do prednosti 24-22, a u dva navrata imao je i +4. Međutim, Zvezda se vratila i dvije minute prije kraja četvrtine imala je šest koševa viška (40-34). Zadar je na krilima Bryona Allena, koji je u prvom dijelu ubacio 16 koševa, uzvratio serijom 9-0 i na odmor otišao s vodstvom 43-40.

U trećoj četvrtini "crveno-bijeli" su ponovo došli do prednosti (54-53), ali je Zadar uzvratio i na ulazu u posljednju dionicu imao dva koša razlike (60-58).

Tijekom posljednje četvrtine gledali smo ravnopravnu utakmicu s brojnim izjednačenjima, no u posljednje dvije minute ušlo se s +3 za Zadar (76-73), da bi Zadar 68 sekundi prije kraja imao 78-76. Na koncu je to bio i konačan rezultat jer niti jedna momčad u zadnjoj minuti nije poentirala.

Zadar su do velike pobjede predvodili Allen s 22 koša, te Dominik Mavra s 18 koševa. Ive Ivanov je dodao 12 koševa, 11 skokova i pet asistencija, dok je Domagoj Vuković zabio 10 koševa. Na drugoj strani najefikasniji su bili Boriša Simanić sa 16, te Dejan Davidovac s 11 koševa.

gol expired Čovjek iz sjene koji je nekad vodio glavni ''showtime'' u ligi još nije rekao posljednju riječ divider

S druge strane, košarkaši Cibone doživjeli su uvjerljiv poraz u Beogradu od Partizana sa 102-66 (26-22, 23-16, 30-15, 23-13).

Zagrepčani su uspjeli držati korak s Partizanom u prvoj četvrtini, u kojoj su u 7. minuti vodili sa 22-17, da bi Beograđani u posljednje tri minute prvog dijela serijom 9-0 usmjerili utakmicu. Partizan je na poluvrijeme otišao s 11 koševa prednosti (49-38), a u prvih šest minuta treće četvrtine napravio 17-3 i prelomio utakmicu koju je na kraju završio s najvećih, 36 koševa razlike.

U Ciboni je samo Shane Gibson imao dvoznamenkasti učinak sa 18 koševa, a devet je ubacio Roko Prkačin. Sedmoricu strijelaca Partizana sa dvoznamenkastim brojem koševa predvodili su Marcus Paige sa 15 i Rashawan Thomas sa 14 poena.

Cibona je s učinkom 4-7 na devetom mjestu, a Zadar sa 2-9 u skupini momčadi s Igokeom i Megom koje su se poredale od 10. do 12. mjesta. Budućnost je vodeća sa 9-2, a mjesta među prve četiri momčadi koje će se plasirati u doigravanje s učinkom 8-3 još drže Partizan, Cedevita Olimpija i Primorska.