Anzulović u zagrljaju s igračima: Dobili smo moćnu momčad

Košarkaši Cibone stigli su do vrijedne pobjede protiv Cedevite u 16. kolu NLB lige rezultatom 73:71.

Cibona se polako vraća u formu. Dokaz je za to i ova pobjeda protiv momčadi koju mnogi smatraju trenutno najboljim hrvatskim košarkaškom klubom. No, na domaćem parketu u solidno populjenom Draženovom domu pred oko 3500 gledatelja Anzulovićeva momčad stigla je - nakon pobjede nad Širokim u prošlom kolu - do važnog trijumfa te tako ostala u igri za Final Four NLB lige.

Naša je to zaslužena pobjeda iako se vidi da smo imali strah od pobjede jer nismo znali sačuvati prednost

- Dražen Anzulović
Domaća momčad bila je bolja na početku utakmice i do odmora Cibona je stigla do prednosti od 34:26. No, u nastavku utakmice Cedevita se probudila nošena sjajnom igrom nezustavljivog ljevorukog centra Corsleyja Edwardsa te je u posljednjoj četvrtini stigla u rezultatski egal. Četiri minute prije kraja bilo je 59:59, no zatim su proradili Zubčić i Bogdanović te odveli Cibose do 67:61. Zubčićeva trica za 65:59 s desnog krila - koja je podigla gledatelje na noge - na kraju se pokazala ključnim ubačajem u ovom vrlo nervoznom dvoboju...

Ipak, u samoj završnici Cedevita se opet približila na samo jedan razlike, no tada su u zadnjoj minuti uslijedili prekršaji i izvođenja slobodnih bacanja u kojima su se bolje snašli domaći. Kod 73:70 nekoliko sekundi prije kraja utakmice Draper je za goste ima dva slobodna bacanja. Jedno je zabio, drugo namjerno promašio i nekako uspio doći do lopte nakon čega je lopta stigla do bivšeg Cibosa Roberta Trohe koji s osam metara promašuje tricu za pobjedu Cedevite. Nakon sirene Kaštropil je iz odbijanca zabio za produžetak, ali bilo je jasno da je zakasnio pa je tako na terenu počelo veliko slavlje igrača Cibone koje je predvodio bivši NBA igrač Gordan Giriček koji je odigrao vrlo dobru i racionalnu utakmicu.

Kod Cibone najbolji strijelci bili su Bogdanović s 20 i Radošević s 18 postignutih koševa (nekoliko sjajnih zakucavanja!), dok je za goste korpulentni Edwards zabio čak 36 koševa.

"Zadovoljan sam pobjedom, igrali smo na vrlo visokom nivou cijelo prvo poluvrijeme i bilo je teško očekivati tako nešto u nastavku. Od prve akcije u drugom poluvremenu vidio da su svi moji igrači ostali bez energije, a uz to Marin Rozić nije mogao igrati u nastavku tako da nam se smanjila rotacija igrača," kazao je Dražen Anzulović nakon utakmice pa dodao:

''Naša je to zaslužena pobjeda iako se vidi da smo imali strah od pobjede jer nismo znali sačuvati prednost. Zamalo smo platili danak neiskustvu. Dobili smo moćnu Cedevitu, no ova pobjeda kao i ona u prošlom kolu kod Širokog neće nas zavarati. Idemo dalje, sutra nam stiže novi Amerikanac (playmaker Terrell Everett op.a.) i vidjet ćemo kako će to biti s njime. Meni je najvažnije da mogu normalno raditi jer ću sada imati 10 zdravih igrača za trening."

Spomenimo i da je trener gostiju Aco Petrović vrlo nervozno pratio ovaj dvoboj, bio nezadovoljan s nekoliko odluka sudaca te je bilo očito kako mu je prilično stalo dobiti svoj bivši klub.

Nakon 16 odigranih utakmica Cedevita s omjerom 8-8 i Cibona s 7-9 nalaze se u sredini ljestvice, s još uvijek solidnim izgledima za plasman na Final Four.