dobar početak

Hrvatska trijumfalno otvorila kvalifikacije za EuroBasket: Uvjerljiva pobjeda u punoj dvorani

Hrvatska je dobrom predstavom otvorila kvalifikacije za kontinentalnu smotru.

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija 72:56 (18:6, 23:14, 17:25, 14:11) pobjedom protiv Švedske u susretu 1. kola skupine D igranom u KC "Dražen Petrović" započela je svoj nastup u kvalifikacijama za EuroBasket 2021. godine koji će se održati u Gruziji, Češkoj, Italiji i Njemačkoj.

Mateo Drežnjak je sa 16 koševa bio najefikasniji u sastavu Hrvatske, dok je Tobias Borg ubacio 11 poena za Švedsku.

Hrvatska je utakmicu praktički riješila u prvih 15 minuta igre kada je ostvarila veliku prednost od 25 razlike (31:6). Tijekom prvih 10 minuta Švedska je protiv motivirane Hrvatske u obrani postigla samo šest poena pogodivši tek jedan od 16 šutova iz igre i to 1:17 minuta prije isteka vremena.

gol expired Je li ovo najgore predstavljanje ikad? Barcino neočekivano pojačanje postalo predmet sprdnje divider

U drugoj četvrtini nastavio se niz švedskih promašaja i izgubljenih lopti što je Hrvatska iskoristila za bijeg na velikih +25.

Sve do sredine treće četvrtine igra Hrvatske bila je besprijekorna, a onda je došlo do blagog opuštanja što je Švedska iskoristila te serijom pogodaka s distance tu dionicu igre zaključila sa 12 uzastopnih poena kojima je smanjila na 58:45.

gol expired Sljedeći protivnik Hrvatske izveo veliki podvig: Šokantna pobjeda u gostima divider

Ipak, u posljednjih 10 minuta nije bilo nepotrebne drame i Hrvatska je ostvarila sigurnu pobjedu na startu kvalifikacija.

U drugom susretu ove skupine Nizozemska je iznenađujuće u Ankari svladala Tursku sa 72:65 (18:17, 23:21, 13:16, 18:11).

gol expired Zvijezda Man Cityja priznala: "Da mogu dovesti jednog igrača Reala, bio bi to Modrić" divider

Upravo će Nizozemska biti sljedeći suparnik Hrvatske i to u ponedjeljak u Almereu.

Plasman na EuroBasket izborit će tri prvoplasirane reprezentacije.