Barem nakratko

Cedevita tijesnom pobjedom u Vršcu preuzela vrh ABA lige!

Košarkaši Cedevite u susretu su 13. kola regionalne ABA lige kao gosti u Vršcu svladali Hemofarm STADA-u sa 78-74...

Košarkaši zagrebačke Cedevite slavili su na gostovanju kod Hemofarma sa 78-74 u sklopu 13. kola regionalne ABA lige. Tom su pobjedom zagrebački košarkaši, barem nakratko, zasjeli na vrh ljestvice.

Cedevita je u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici slavila u gostima kod Hemofarma s čime je, uz dvije utakmice više od Maccabija, zauzela vrh ABA lige. Košarkaši Dražena Anzulovića nisu najbolje otvorili utakmicu u Vršcu te su nakon prvih 20 minuta igre zaostajali pet razlike (36-31).

Cedevita je u nastavak utakmice ušla puno bolje, te je zabila gotovo jednak broj koševa (29) koliko i u cijelom prvom poluvremenu. U posljednju četvrtinu ušlo se s prednošću zagrebačkih košarkaša od tri razlike.

U posljednju minutu utakmice krenulo se s izjednačenim rezultatom 74-74, a onda je najbolji igrač utakmice, Vedran Vukušić, ubacio četiri slobodna bacanja, dok su s druge strani domaći košarkaši promašili dva uzastopna šuta za tri poena.

Kao što smo već spomenuli, najraspoloženiji u pobjedničkoj momčadi bio je Vukušić sa 20 koševa, pet skokova i tri asistencije. Slovenac Matjaž Smodiš dodao je 13, Miro Bilan 12 (osam skokova) i Dontaye Draper 11 poena. Kod domaćih košarkaša najbolju ocjenu zaradio je Boris Savović koji je ubacio devet poena, te uhvatio osam skokova.

Cedevita je sada vodeća momčad ABA lige sa 22 sakupljena boda, odnosno dva više od izraelskog Maccabija koji ima i dvije utakmice manje.