Cedevita i sjajni Draper 'skinuli' Partizan, Aco prijavljen!

Nakon što je Cibona slavila protiv Olimpije u Ljubljani i Cedevita je osjetila slast pobjede protiv euroligaša. U 17. kolu NLB-a u Sutinskim vrelima je pokleknuo Partizan.

Probuđena Cedevita odigrala je najbolju utakmicu ove godine. Domaći košarkaši slavili su u 17. kolu NLB-a protiv Partizana sa 88:84. A pobjeda protiv zahuktalog Partizana (pet pobjeda u nizu) vratila je momčad iz Sutinskih vrela u borbu za Final Four i prekinuli negativan niz od tri poraza (Zadar, Krka i Cibona).

Iako su domaćini imali čak 18 poena razlike u 3. četvrtini, utakmica je na kraju riješena u neizvjesnoj završnici. Partizan se uspio vratiti te nešto više od četiri minute prije kraja doći na pet poena zaostatka. Međutim, Cedevita je ponajviše zahvaljujući Draperu i Wrightu došla do velike pobjede i prekinula negativan niz od tri uzastopna poraza.

Od samog početka dvoboja vidio se veći voljni moment kod igrača Ace Petrovića. Cedevita je cijelu utakmicu bila u vodstvu. Predvođeni sjajnim Draperom, raspoloženim Rudežom i novim pojačanjem Wrightom odlično su parirali jednom euroligašu. S druge strane, Partizan nikako nije uspijevao naći odgovor na Cedevitinu igru.

Dobru igru u prvom poluvremenu djelomično je zasjenilo isključenje Ace Petrovića, koji je već sredinom druge četvrtine morao napustiti teren. Slovenski sudac Pukl nakon prve energičnije gestikulacije Petrovića brzopotezno mu je svirao isključujuću pogrešku. Da je isključenje bilo pomalo neuobičajeno govori i reakcija predsjednika KK Cedevita Maldena Vebera i vlasnika Atlantic Grupe Emila Tedeshija koji su nam u prolazu na poluvremenu rekli 'kako to baš i nije bilo za isključenje'. No, očito Pukl ima nešto protiv Ace, ali to je neka posebna tema...

Međutim, njegov pomoćnik Ivan Rudež - inače stariji brat košarkaša Cedevite Damjana Rudeža - se vrlo dobro snašao u vođenju utakmice te nije dopustio da momčad ispadne iz kolosijeka. Problema je bilo tek u posljednjoj četvrtini kada se Partizan opasno približio, ali srećom nije došlo do preokreta.

''Prva tehnička je bila, a druga sigurno nije. Pukl me poslije utakmice prijavio, ne znam ni sam zašto. Poslije isključenja sam otišao iz dvorane i ostatak utakmice gledao na TV-u. Tri minute prije kraja sam isključio televiziju'', objasnio je Aco Petrović.

Najbolji je u pobjedničkoj momčadi opet bio izvrsni playmaker Dontaye Draper s 23 koša (9-14 šut iz igre), šest asistencija i šest osvojenih lopti uz fantastičan vrijednosni indeks od 37 bodova.

''Ovo je velika pobjeda i nakon tri uzastopna poraza bio sam uvjeren u pobjedu. Svi igrači su bili uključeni u pobjedu, bili smo prepuni samopouzdanja'', rekao je junak utakmice Draper koji zbog ozljede desne noge nije trenirao nekoliko dana i rekao je kako mu je sada itekako potreban odmor.

Najbolje ga je pratio Trent Plaisted, bivši centar Zadra, s 13 koševa i devet skokova. Bracey Wright dodao je također 13, a Damjan Rudež 14 koševa. U gostujućim redovima najbolji je bio Nathan Jawai s 18 koševa.

"Ja sam samo radio svoj posao, nije ova pobjeda moja zasluga nego cijelog kolektiva. Nitko nije iznad ili ispod kolektiva. Bio sam gurnut u ovakvu situaciju i čestitao bih svim igračima koji su sudjelovali u ovoj pobjedi", prilično zrelo i skromno nakon utakmice rekao je Zagrepčanin Ivan Rudež dodavši:

"Izdvojio bih učinak svih igrača, dobra rola Vedrana Princa koji je skinuo pritisak s prijenosa lopte. Kada imate utakmicu sa 64 osobne pogreške onda je vrlo važan psihološki moment, a u prilog nam je išao i postotak slobodnih bacanja".

Bio je to prvi Partizanov NLB-poraz nakon niza od pet pobjeda. Posljednji su put izgubili u Zadru 12. prosinca prošle godine. U Sutinskim su vrelima izgubili i pri drugom gostovanju, a sedmi put ove sezone.

"Cijelu utakmicu smo rezultatski kaskali za Cedevitom koja je jako motivirana ušla u ovu utakmicu, pogotovo zbog tri poraza u nizu koja su imali. Prenatrpan raspored je učinio svoje, prethodne mečeve smo možda malo opušteno odigrali, a tako se ne može igrati protiv Cedevite koja ima odličan roster", nakon utakmice rekao je trener Partizana Vlada Jovanović.