breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
loše se proveli

Senzacija u ABA ligi: Zadar deklasirao Cedevitu s +38 za prvu pobjedu u sezoni

Ljubljančani su u dvoranu Krešimir Ćosić došli kao izraziti favoriti, s učinkom 6:1, dok je Zadar imao sedam poraza.

U susretu osmog kola košarkaške ABA lige Zadar je deklasirao Cedevitu Olimpiju sa 101:63 upisavši prvu pobjedu ove sezone u regionalnoj ligi.

Ljubljančani su u dvoranu Krešimir Ćosić došli kao izraziti favoriti, sa učinkom 6:1, dok je Zadar imao sedam poraza.

Međutim, Zadar je već nakon prve četvrtine imao 10 koševa prednosti (21:11), a na poluvremenu +19 (45:26). Domaćin je dobio i preostale dvije četvrtine (27:15, 29:22) za nevjerojatnih +38.

gol expired Legenda koja je Mandži dala nadimak za GOL.hr: ''Znate priču kad je Ronaldo izgubio pa su mu se svi smijali? divider

Zadar su do velike pobjede predvodili Ive Ivanov s 22 koševa, šest skokova i četiri asistencije, Dominic Gilbert s 20, te Bryon Allen s 18 koševa. Kod Cedevita Olimpije najefikasniji su bili Marko Simonović, Ryan Boatright i Codi Miller-McIntyre s po 11 koševa.

U nedjelju je pobjedu ostvarila i Cibona koja je na gostovanju u Beogradu porazila Megu Bemax sa 76:72.

Na ljestvici vodi Budućnost sa skorom 7:1, Cibona je s učinkom 3:5 na devetom mjestu, dok je Zadar stepenicu niže s 1:7.