propuh u obrani

Partizan slavio u Zagrebu protiv propusnih Vukova

Košarkaši beogradskog Partizana pokazali su sav raskoš svoje kvalitete u susretu protiv Cibone.

U susretu 6. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je na svom terenu izgubila od Partizana sa 74-90 (16-17, 17-26, 18-24, 23-23).

Cibona je protiv Partizana odigrala vrlo lošu utakmicu u obrambenoj fazi, pogotovo u drugoj i trećoj četvrtini kada praktički nije uspijevala ništa obraniti te je beogradski sastav izgradio nedostižnu prednost od 16 razlike (67-51).

Doduše, Cibona je serijom 8-0 u prve četiri minute posljednjeg dijela malo zaprijetila, no Partizan je odgovorio preciznim šutovima za tricu kojima je otklonio bilo kakvu mogućnost preokreta.

Luka Žorić i Jahmar Young postigli su po 20 koševa za Cibonu, dok su Nigel Williams-Goss sa 20 i Vanja Marinković sa 19 ubačaja predvodili Partizan.

Nakon šest kola Cibona ima omjer pobjeda i poraza 3-3, a Partizan 4-2.

Košarkaši Zadra izgubili na gostovanju u Baru od Mornara sa 70-80 (21-17, 12-18, 17-21, 20-24). Zadrani su, kao i u nekoliko prethodnih utakmica ove sezone odigrali kvalitetno nešto više od 20 minuta, no potom su u posljednjoj četvrtini posustali i još jednom ostali bez pobjede.

Sredinom treće četvrtine bilo je 48-44 za Zadar, no do kraja te dionice Mornar je ostvario seriju 12-2 kojom je preuzeo kontrolu rezultata.

Kristijan Krajina sa 15 i Joshua Bostic sa 14 koševa bili su najefikasniji kod Zadra, dok je Derek Needham sa 21 ubačajem predvodio Mornar.

Zadar je posljednji na ljestvici s jednom pobjedom i pet poraza, dok je Mornar na omjeru 3-3.