drugi poraz

Cibona u Ljubljani izgubila od Cedevitte

Ciboni je to drugi poraz, a momčadi pod vodstvom Slavena Rimca druga pobjeda.

U 2. kolu košarkaške ABA lige odigranom u nedjelju u ljubljanskoj Areni Stožice, košarkaši domaće Cedevita Olimpije svladali su hrvatskog prvaka Cibonu sa 79:70 (21:14, 21:17, 15:17, 22:22).

Ciboni je to drugi poraz, a momčadi pod vodstvom Slavena Rimca druga pobjeda s kojom se nalaze na vrhu ljestvice zajedno s FMP-om i Mornarom.

Domaća momčad je vodila tijekom cijele utakmice, u nekoliko navrata imala po 13 koševa prednosti, da bi pet minuta prije kraja Cibona stigla na samo tri koša zaostatka (63:60). No, momčad Ivana Velića za potpuni preokret nije imala dovoljno snage, koncentracije i preciznosti.

Prekršaj na Kovačiću (Foto: GOL.hr) Hrvatska remizirala u Walesu, po Euro ipak u posljednjoj utakmici kvalifikacija divider

Cedevitu Olimpiju je s 24 koša i šest asistencija predvodio Amerikanac Codi Miller-McIntyre. Hrvatski reprezentativac Filip Krušlin ostao je bez koša za 6:44 minuta u igri.

U Ciboni su najbolji bili Mate Vucić sa 17 poena i šest skokova te Amerikanac Shane Gibson s 14 koševa.

Drugi hrvatski predstavnik Zadar će ponedjeljak (18 sati) u 2. kolu ugostiti Krku.