breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"
Lavovi bili puno bolji

Dinamo nije uspio na Gerlandu: Gomis i Kone donijeli pobjedu Lyonu

Nogometaši Dinama nisu uspjeli ispuniti san o prvoj pobjedi u natjecanju po skupinama Lige prvaka. Nakon minimalnog poraza u Maksimiru od Real Madrida, 'Modri' su izgubili i u gostima kod Lyona 2:0…

Dinamo nije uspio neporažen napustiti Gerland. U utakmici drugog kola skupine D, momčad Krune Jurčića izgubila je u gostima kod Lyona s 2:0. Domaćini su pokazali puno bolju i kvalitetniju igru, koju su okrunili s dva pogotka još u prvom poluvremenu dvoboja u Lyonu.

U 23. minuti Gomis je iskoristio ogromnu pogrešku Nikole Pokrivača koji je domaćem igraču doslovce poklonio loptu nedaleko od dinamovog gola, a Gomis lobom vara modrog vratara Ivana Kelavu za vodstvo 1:0. Konačnih 2:0 za momčad u čijim redovima igra bivši Dinamovac Dejan Lovren postavio je Kone u 42. minuti. Odlično je iskoristio ispucavanje iz kornera i lakoćom pred vratima Dinama svladava Kelavu za 2:0.

Pobjeda Lyona mogla je biti i uvjerljivija s obzirom da su domaćini promašili tri čiste prilike u prvih 45 minuta igre. Dvaput stopostotnu šansu pred Kelavinim vratima nije iskoristio Gomis, u 3. i 38. minuti, a jednu je promašio Grenier u 17. minuti. I Dinamo je s druge strane imao nekoliko prilika, ali ih nije uspio iskoristiti.

Domagoj Vida i Fatos Beqiraj bili su vrlo blizu pogotka u 70. minuti, ali iz dva pokušaja iz kornera, domaća mreža ostala je netaknuta. Šest minuta prije kraja Jerko Leko bio je u možda najboljoj prilici na utakmici, ali pucao je koji metar od gola.

Koliko je Dinamo bio u lošijoj poziciji u odnosu na puno raspoloženije domaćine, osobito u prvom poluvremenu, govori podatak da je do prvog kornera Jurčićeva momčad morala čekati do 70. minute.

Dinamo tako nakon dva kola ovosezonske Lige prvaka ima dva poraza. Real Madrid je na vrhu s obje pobjede. Lyon je iza s jednom pobjedom i jednim porazom. Ajax je treći s jednim bodom, a Dinamo je posljednji bez bodova.

Početni sastavi:

Lyon: Lloris - Réveillère, B. Koné, Lovren, Cissokho - Gonalons, Källström - Briand, Grenier, Bastos – Gomis

Dinamo: Kelava – Leko, Vida, Tonel, Ibanez – Calello, Pokrivač – Badelj, Sammir, Kovačić – Beqiraj