Iznenađenje u Lusailu

Hrvatska za prvo mjesto s Makedonijom, Katar dobio Sloveniju!

Rukometna reprezentacija Makedonije stigla je i do treće pobjede na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Makedonci su u našoj skupini B bili bolji od Bosne i Hercegovine sa 25:22. Bila je to čvrsta i neizvjesna utakmica u kojoj su favorizirani Makedonci tek u samoj završnici iščupali pobjedu.

FOTO Hrvatska pregazila Iran: Briljirali Kauboji iz drugog plana!

U 38. minuti BiH je čak vodila 18:17, a u posljednjih pet minuta utakmica ušlo se s minimalnim vodstvom Makedonije 22:21. U samoj završnici Makedonci su golovima Kire Lazarova i Renata Vugrineca osigurali pobjedu. Presudilo je čak 20 tehničkih pogrešaka BiH rukometaša.

Makedoniju, koju trenira hrvatski stručnjak Ivica Obrvan, do treće pobjede predvodili su Dejan Manaskov sa šest, te Goce Georgievski sa četiri gola, dok je Lazarov zabio tri gola. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Dejan Malinović i Senjamin Burić sa po četiri gola.

Iznenađenje je priredila reprezentacija Katara koja je s 31:29 svladala Sloveniju u skupini A. Domaćinima je to treća pobjeda na turnira, a Slovencima prvi poraz.