kad je uvidio grešku...

Amerika se smije CBS-u: Komentator se pogubio u povijesnoj utrci

Kardinalnu pogrešku napravio je komentator ugledne televizijske kuće CBS u finalu plivačke utrke 200 metara mješovito...

Michael Phelps ispisao je povijest u noći s četvrtka na petak kada je postao prvi plivač koji je na četirima uzastopnim olimpijskim igrama osvojio zlatnu medalju u istoj konkurenciji - 200 metara mješovito. On je u finalu dominantno slavio ispred Japanca Kosuke Hagina sa 1.95 i Kineza Wang Shuna s 2.39 sekundi prednosti.

No da je po komentatoru CBS televizijske kuće Elliotte Friedmanu Phelps ne bi dospio ni na postolje! Naime, on je tijekom cijele utrke mislio da vodi drugi Amerikanac u finalu, Ryan Lochte te je kroz posljednjih 50 metara utrke urlao:

"Lochte nikada nije pobijedio Phelpsa u ovoj konkurenciji na olimpijskim igrama. Ryan Lochte ide po zlato. Phelps izgleda kao da to nema u sebi. Lochte ide po svoju 13. medalju u karijeri, sačuvao je najbolje za kraj. Konačno će to napraviti, Lochte će pobijediti Phelpsa, koji čak neće uzeti ni medalju", rekao je uzbuđeni komentator i onda je nastao muk na otprilike 10 sekundi...

"Ja se ispričavam... pomiješao sam staze".

Phelps je slavio s gotovo dvije sekunde prednosti ispred Japanca, dok je Lochte zaostao više od dvije i pol sekunde!