Kakav povratak...

VIDEO Mega preokret: Trojica Hrvata strijelci na istoj utakmici!

U susretu 29. kola Serie B, Spezia, koju vodi hrvatski stručnjak Nenad Bjelica, je pobijedila Pro Vercelli 5:2.

Tri gola za pobjednički sastav postigli su hrvatski nogometaši Josip Brezovec, Niko Datković i Mario Šitum.

Gosti su poveli 2:0 golovima Ettorea Marchija (14, 38-11m), no Spezija je do konca prvog poluvremena uspjela izjednačiti, a strijelci su bili Datković (40) i Šitum (41). U samoj završnici prvog dijela Pro Vercelli je ostao s igračem manje nakon što je isključen Gianni Fabiano, a u 52. minuti i bez isključenog Francesca Cosenze.

Spezia je vrlo brzo iskoristila dva igrača više, a strijelci su bili Brezovec (53) i Miguel de las Cuevas (55). Do kraja utakmice domaćin je zabio još jedan pogodak, a strijelac je bio Andrea Catellani (78-11m).

Brezovec, Datković i Mato Miloš odigrali su cijeli susret za Speziju, dok je Šitum zamijenjen u 81. minuti. Ovom pobjedom Spezija je zadržala osmu poziciju koja vodi u doigravanje za Serie A.