Iličević bez učinka

VIDEO HSV remizirao, Olić opet ostao na klupi

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 12. kola Bundeslige Darmstadt je kod kuće protiv HSV-a odigrao 1-1.

Hamburger je poveo golom Lasogge u 29. minuti iz penala, a izjednačenje Darmstadtu donio je Marcel Heller u 47. minuti. Ivica Olić ponovno je ostao na klupi za pričuve HSV-a. Ove sezone skupio je tek 90 minuta igre. Ivo Iličević je igrao od 65. minute, ali bez značajnijeg učinka.

Prije tjedan dana Eintracht iz Frankfurta je pokvario stopostotni učinak Bayerna odigravši 0-0, ali u 12. kolu "Bavarci" su se vratili starim navikama pobijedivši na domaćem terenu Stuttgart sa 4-0. Strijelci za Bayern bili su Arjen Robben (11), Douglas Costa (18), Robert Lewandowski (37) i Thomas Mueller (40).

Meksički napadač Javier Hernandez Chicharito, koji posljednjih mjesec dana redovito zabija, nastavio je odličnu golgetersku formu i protiv Koelna, ali to nije bilo dovoljno da bi Bayer Leverkusen izvukao pozitivan rezultat. Gosti su slavili sa 2-1, a oba pogotka zabio je Slovenac Dominic Maroh, dok je za "apotekare" strijelac bio Chicharito.

Mainz je pobijedio favorizirani Wolfsburg sa 2-0, ali "vukovi" su od 13. minute imali igrača manje, jer je crveni karton dobio Julian Draxler

Nakon šest uzastopnih pobjeda u prvenstvu, Borussia Moenchengladbach se je protiv Ingolstadta morala zadovoljiti remijem, bilo je 0-0.

U nedjelju je na rasporedu najveći derbi njemačkog nogometa, dvoboj Borussije Dortmund i Schalkea.